Jak wybielić zęby za pomocą naturalnych środków?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak wybielić zęby za pomocą naturalnych środków?

Co zrobić, kiedy nasze zęby tracą swój śnieżnobiały, hollywoodzki blask? Jak go odzyskać wykorzystując tylko naturalne sposoby? Zerknij w treść naszego artykułu i ciesz się z odzyskania dawnego uśmiechu! Pamiętajmy jednak, że przy każdej metodzie należy zachować rozsądek.

Skórka banana

Po zakupie banana, obieramy go ze skórki, którą po prostu wyrzucamy do śmietnika. Okazuje się jednak, że można ją wykorzystać w bardzo pożyteczny sposób. Wewnętrzną częścią skórki pocieramy delikatnie o dziąsła i zęby przez kilka minut. Dostarczymy naszym zębom witaminy D, wapnia oraz potasu, co pozwoli na szybsze wybielenie zębów.

Ocet jabłkowy

Ocet ten, przede wszystkim dedykuje się kawoszom oraz osobom uzależnionym od nikotyny. Należy płukać jamę ustną octem rozcieńczonym z wodą. Musimy pamiętać o tym, że ocet jest szkodliwy dla szkliwa. Dlatego właśnie od razu po płukaniu trzeba dokładnie wyszczotkować zęby.

Soda oczyszczona

Mamy dwa sposoby na zastosowanie sody oczyszczonej. Pierwszym sposobem jest płukanie jamy ustnej roztworem wody z sodą oczyszczoną. Drugim sposobem jest zanurzenie szczoteczki w roztworze i rozprowadzenie go po samym uzębieniu. UWAGA: zbyt częste stosowanie tej metody może osłabić kondycję szkliwa!

Proszek do pieczenia z wodą utlenioną

Należy wymieszać ze sobą te dwa składniki i stworzyć z nich pastę. Mieszankę wcieramy w zęby, co pozwoli nam na pozbycie się zarazków, które zadomowiły się w jamie ustnej oraz plam, które psują efekt pięknego uśmiechu.

Truskawki

Miksujemy kilka truskawek i otrzymany produkt wcieramy w zęby. Truskawki zawierają naturalny i zarówno mało szkodliwy kwas, który sprawnie usunie plamy po piciu oraz jedzeniu. Po kilku minutach przepłukujemy usta wodą.

Olej kokosowy

Tak jak w przypadku truskawek, jest to naturalny sposób na wybielenie zębów. Nie musimy tworzyć żadnych skomplikowanych mieszanek. Możemy płukać jamę ustną samym olejem kokosowym bez dodatków, jak i wymieszać go z pastą do zębów i w ten sposób czyścić. Olejek w perfekcyjny sposób usunie niechciane przebarwienia.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie