Jak wyczyścić białe buty?

Jak wyczyścić białe buty?

Białe buty, najczęściej sportowe - każda z nas takie posiada lub bardzo chciałaby je kupić. Na półkach sklepowych, zdjęciach i stronach internetowych wyglądają fenomenalnie! Jednak doskonale wiemy, że na bieli widać wszystkie zabrudzenia, których ciężko się pozbyć. Dlatego dowiedz się, jak w skuteczny sposób dbać i czyścić białe obuwie, żeby móc cieszyć się z niego długi czas. Może akurat w końcu pozwolisz sobie na taki egzemplarz lub odświeżysz wcześniej nabyty i już zabrudzony. Oto 3 najbardziej skuteczne metody czyszczenia:
Reklama
Pierwszy sposób Na pierwszy ogień wypróbujmy niezastąpioną w wywabianiu plam sodę oczyszczoną. Należy przygotować mieszankę do której potrzebujemy 3 łyżeczki sody i 3 łyżki stołowe wody. Przygotowany preparat nakładamy i wcieramy w zabrudzone obuwie. Następnie musimy pozbyć się sody z obuwia, więc używamy mokrej ściereczki. Po takim zabiegu zostawiamy buty do wyschnięcia. Drugi sposób Drugim sposobem jest wykorzystanie kwasku cytrynowego lub świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Żeby przygotować preparat czyszczący obuwie, należy do szklanki wody wycisnąć połówkę cytryny lub wsypać łyżkę kwasku cytrynowego i dokładnie wymieszać. Mieszankę nakładamy na buty za pomocą delikatnej szczotki, na przykład do rąk lub zębów. Później koniecznie przecieramy materiał lekko wilgotną szmatką i gotowe! Trzeci sposób Płyn do mycia naczyń może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Reklama
Skoro usuwa tłuszcz z naszych naczyń, poradzi sobie także z zabrudzeniami na butach. Należy umieścić sporą ilość płynu w ciepłej wodzie i namoczyć obuwie. Po kilku minutach zacznijmy lekkie szorowanie za pomocą szczoteczki lub gąbki. Pamiętaj, że po takim zabiegu należy wypłukać buty w czystej, letniej wodzie, żeby pozbyć się z nich chemicznych środków zawartych w płynie do naczyń. Pamiętajmy o tym, że przed czyszczeniem obuwia należy wyjąć z niego sznurowadła i prać je oddzielnie. Pozwoli Ci to uniknąć powstawania żółtych plam naokoło dziurek, przez które przewlekasz sznurówki oraz ułatwi dokładne ich wyczyszczenie.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama