Torebki – jak je kupować i jak o nie dbać?
Udostępnij Google News
Uroda

Torebki – jak je kupować i jak o nie dbać?

Torebka to niezbędny dodatek do stroju każdej kobiety. Ale poza ładnym wyglądem powinna być również praktyczna, ponieważ mieści się w niej szereg niezbędnych każdej kobiecie rzeczy. Powstaje więc pytanie jak wybrać odpowiednią torebkę i co zrobić, aby długo nam służyła?

Jaką torebkę kupić?

Każda kobieta powinna mieć w domu kilka torebek. Zawsze przyda się niewielka kopertówka, którą można zabrać np. na uroczystą kolację do restauracji. Warto mieć również elegancką torebkę na szczególne wyjścia np. do znajomych. Ponadto w domowej szafce powinna się znaleźć wygodna torebka na co dzień. Niezależnie jaki typ chcesz kupić powinnaś kierować się jakością a nie ceną. W sklepach można znaleźć dobrej jakości torebki za kilkadziesiąt złotych jak i zapłacić kilkaset złotych za byle co. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź z jakiego materiału wykonany jest wybrany przez Ciebie model. Najlepiej jeśli jest to naturalna skóra, ponieważ najłatwiej o nią dbać, jest odporna na wiele uszkodzeń i z pewnością długo Ci posłuży. Często wybierane torebki z zamszu są ładne, ale szybko wycierają się i ulegają zabrudzeniom. Świetnie sprawdzają się jako rzadziej używane dodatki do eleganckich ubiorów.

Jak sprawdzić czy torebka jest dobra?

Wśród najczęstszych uszkodzeń występujących w torebkach są niedziałające zapięcia, naderwane paski lub uchwyty i podarte podszewki. Zanim kupisz konkretny egzemplarz sprawdź te wszystkie elementy. Jeśli ma ona zamek kilkukrotnie zapnij go i odepnij, aby sprawdzić czy działa, obejrzyj dokładnie wszystkie szwy, a szczególnie te utrzymujące uchwyty i pasek, żeby sprawdzić czy torebka nie rozpadnie się po kilku tygodniach. Sprawdź też wnętrze torby. Powinna w nim znajdować się dobrze zszyta podszewka. Ochroni ona wewnętrzną stronę torebki przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jeśli zauważysz jakieś niedociągnięcia w wykonaniu torebki poproś o inny egzemplarz.

Jak przygotować torebkę do używania?

Nową torebkę przed pierwszym użyciem spryskaj impregnatem do skór. Substancja ta zabezpieczy ją przed niektórymi zabrudzeniami i wilgocią. Ponadto sprawi, że będzie ona dłużej wyglądała jak nowa.

Jak wyczyścić torebkę?

Czyszczenie damskiej torebki to spore wyzwanie. Pierwszym krokiem powinno być wyjęcie wszystkiego, co się w niej znajduje i wytrzepanie z wnętrza wszelkich drobiazgów. Podszewkę możesz delikatnie odkurzyć, jeśli tego potrzebuje. Następnie wilgotną ściereczką z mikrofibry przetrzyj podszewkę i zostaw do całkowitego wyschnięcia. Zewnętrzną część torebki przetrzyj ściereczką nasączoną płynem do czyszczenia skóry lub nasączaną chusteczką do pielęgnacji skóry dzieci, a kiedy wyschnie poryj ją ponownie impregnatem.

Kiedy torebka się zepsuje?

W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na naprawę zniszczonych przedmiotów. Zazwyczaj wyrzucamy stare i kupujemy nowe. Jeśli jednak nie chcesz rozstać się ze swoją torebką, a ona uległa zabrudzeniu lub uszkodzona została jej część, wówczas poszukaj kaletnika. Jest to osoba, która naprawia skórzane produkty takie jak np. paski czy torebki.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie