Torebki – jak je kupować i jak o nie dbać?

Torebki – jak je kupować i jak o nie dbać?

Torebka to niezbędny dodatek do stroju każdej kobiety. Ale poza ładnym wyglądem powinna być również praktyczna, ponieważ mieści się w niej szereg niezbędnych każdej kobiecie rzeczy. Powstaje więc pytanie jak wybrać odpowiednią torebkę i co zrobić, aby długo nam służyła?
Reklama
Jaką torebkę kupić? Każda kobieta powinna mieć w domu kilka torebek. Zawsze przyda się niewielka kopertówka, którą można zabrać np. na uroczystą kolację do restauracji. Warto mieć również elegancką torebkę na szczególne wyjścia np. do znajomych. Ponadto w domowej szafce powinna się znaleźć wygodna torebka na co dzień. Niezależnie jaki typ chcesz kupić powinnaś kierować się jakością a nie ceną. W sklepach można znaleźć dobrej jakości torebki za kilkadziesiąt złotych jak i zapłacić kilkaset złotych za byle co. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź z jakiego materiału wykonany jest wybrany przez Ciebie model. Najlepiej jeśli jest to naturalna skóra, ponieważ najłatwiej o nią dbać, jest odporna na wiele uszkodzeń i z pewnością długo Ci posłuży. Często wybierane torebki z zamszu są ładne, ale szybko wycierają się i ulegają zabrudzeniom. Świetnie sprawdzają się jako rzadziej używane dodatki do eleganckich ubiorów. Jak sprawdzić czy torebka jest dobra? Wśród najczęstszych uszkodzeń występujących w torebkach są niedziałające zapięcia, naderwane paski lub uchwyty i podarte podszewki.
Reklama
Zanim kupisz konkretny egzemplarz sprawdź te wszystkie elementy. Jeśli ma ona zamek kilkukrotnie zapnij go i odepnij, aby sprawdzić czy działa, obejrzyj dokładnie wszystkie szwy, a szczególnie te utrzymujące uchwyty i pasek, żeby sprawdzić czy torebka nie rozpadnie się po kilku tygodniach. Sprawdź też wnętrze torby. Powinna w nim znajdować się dobrze zszyta podszewka. Ochroni ona wewnętrzną stronę torebki przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jeśli zauważysz jakieś niedociągnięcia w wykonaniu torebki poproś o inny egzemplarz. Jak przygotować torebkę do używania? Nową torebkę przed pierwszym użyciem spryskaj impregnatem do skór. Substancja ta zabezpieczy ją przed niektórymi zabrudzeniami i wilgocią. Ponadto sprawi, że będzie ona dłużej wyglądała jak nowa.
Reklama
Jak wyczyścić torebkę? Czyszczenie damskiej torebki to spore wyzwanie. Pierwszym krokiem powinno być wyjęcie wszystkiego, co się w niej znajduje i wytrzepanie z wnętrza wszelkich drobiazgów. Podszewkę możesz delikatnie odkurzyć, jeśli tego potrzebuje. Następnie wilgotną ściereczką z mikrofibry przetrzyj podszewkę i zostaw do całkowitego wyschnięcia. Zewnętrzną część torebki przetrzyj ściereczką nasączoną płynem do czyszczenia skóry lub nasączaną chusteczką do pielęgnacji skóry dzieci, a kiedy wyschnie poryj ją ponownie impregnatem. Kiedy torebka się zepsuje? W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na naprawę zniszczonych przedmiotów. Zazwyczaj wyrzucamy stare i kupujemy nowe. Jeśli jednak nie chcesz rozstać się ze swoją torebką, a ona uległa zabrudzeniu lub uszkodzona została jej część, wówczas poszukaj kaletnika. Jest to osoba, która naprawia skórzane produkty takie jak np. paski czy torebki.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama