Jak zmieścić wszystko w swojej torebce? 7 sposobów na lekką torebkę

Jak zmieścić wszystko w swojej torebce? 7 sposobów na lekką torebkę

Masz dosyć taszczenia wszędzie ciężkiej torebki? Z jednej strony masz ochotę wyrzucić z niej wszystkie niezbędne i ciężkie rzeczy, ale z drugiej wmawiasz sobie, że wszystkiego tego potrzebujesz? Sprawdź, co zrobić, żeby twoja torebka i życie było lżejsze! Oto 7 wskazówek:
Reklama
1. Uporządkuj karty Poza kartą debetową i kredytową jesteś zapewne właścicielką także niezliczonej ilości kart rabatowych do sklepów spożywczych, z ubraniami, czy z kosmetykami. W większości sklepów możesz doliczać punkty, gdy tylko podasz swój numer telefonu, taszczenie tych kart ze sobą jest więc zupełnie bezcelowe. Wyrzuć je wszystkie! 2. Wybierz mały portfel W myśl zasady: mniej możliwości - mniej pokus. Gdy w twoim portfelu będzie mało miejsca, nie będzie cię kusić, by wkładać tam więcej rzeczy. 3. Nie noś ze sobą niczego "na wszelki wypadek" Czy jesteś jedną z tych osób, które zawsze mają przy sobie parasolkę, 5 różnych długopisów, notes, kalendarz i latarkę? Pozbądź się ich! Naprawdę jesteśmy w stanie przeżyć z minimalną ilością rzeczy. Kieruj się zasadą: jeśli coś nie było ci potrzebne w ciągu ostatnich 3 miesięcy, wyrzuć to z torebki! 4. Oswój paragony Warto przechowywać paragony tylko na kosztowne rzeczy, które mogą się zepsuć lub, które być może będziesz chciała oddać. Takie paragony uporządkuj i chowaj w oddzielnym miejscu.
Reklama
5. Noś mniejszą torebkę. Patrz punkt 2 : mniej miejsca - mniej pokus. Niektóre osoby mają zasadę, że torebka musi być tak duża, by zmieściła się w niej książka. Zadaj sobie jednak pytanie, ile razy nosisz ze sobą książkę, a ile razy faktycznie ją czytasz? Jeśli rzadko, spokojnie książkę możesz zastąpić lżejszym czytnikiem e-booków. Na rynku jest naprawdę dużo małych ładnych torebek. 6. Czyść swoją torebkę regularnie To znaczy raz na tydzień, zamiast raz na rok. Wyrzucaj z niej wszystko i zostawiaj tylko te rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. 7. Wypróbuj filozofię "dwóch torebek" Jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować z dużej torebki, miej przygotowane dwie: jedną dużą, drugą małą. Dużą wóź ze sobą np. w bagażniku i miej przygotowaną na te okazje, gdy naprawdę będziesz musiała przenieść w niej więcej rzeczy. Gdy nie - ograniczaj się do mniejszej torebki. I co, od razu lżej, prawda? Źródło zdjęcia: www.pixabay.com  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama