Jak posprzątać mieszkanie bez sztucznych detergentów?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak posprzątać mieszkanie bez sztucznych detergentów?

Jesteś uczulona na sztuczne, chemiczne środki czyszczące? A może po prostu masz ich dosyć, chcesz być bardziej ekologiczna lub trochę zaoszczędzić? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, koniecznie zapoznaj się z treścią naszego artykułu! Zobacz, jak skutecznie posprzątać mieszkanie, wykorzystując to, co naturalne, tanie i bezkonkurencyjne!

Najlepsza na wszystko... soda oczyszczona!

Soda oczyszczona ma niesamowite właściwości, które poradzą sobie z każdym zadaniem, nawet tym specjalnym! Pozwoli Ci ona wybielić zabrudzone powierzchnie, pochłonie niechciane zapachy, pomoże zwalczyć regularnie zbierający się osad. Jednym słowem, możemy wyczyścić nią wszystko! Zaczynając od lodówki i kończąc na kabinie prysznicowej.

Proszek do pieczenia

Jesteś po remoncie, albo po prostu masz zabrudzone fugi w łazience czy kuchni i nie masz pojęcia jak poradzić sobie z tym problemem? Wyszperaj w swojej kuchennej szufladzie saszetkę z proszkiem do pieczenia! Aby przygotować odpowiedni specyfik, wymieszaj proszek z niedużą ilością wody. Taką mieszanką nałóż na brudne fugi i pozostaw na kwadrans. Po tym czasie bezproblemowo wyczyść je za pomocą delikatnej szczoteczki i zmyj proszek wodą.

Ocet

Ocet to niekwestionowany hit, jeśli chodzi o ekologiczne sprzątanie. Pomoże Ci z wieloma zabrudzeniami. Przede wszystkim powinien być wykorzystywany przy myciu okien, ponieważ czyści i nabłyszcza. Masz problem z osadzającym się kamieniem w umywalce kuchennej lub łazience? Ocet okaże się być Twoim przyjacielem! Wystarczy, że polejesz nim miejsce zajęte przez kamień, zostawisz na kilka minut, a po przetarciu ściereczką zejdzie bez problemu. Nie możesz doczyścić mikrofalówki, lodówki czy piekarnika? Również sięgnij po ściereczkę namoczoną wodą z octem. Pamiętajmy jednak o tym, że ocet ma dość silny, specyficzny zapach, dlatego warto pod koniec czyszczenia przetrzeć wcześniej zabrudzone powierzchnie szmatką zamoczoną w czystej wodzie bez octu lub pozostawić nieopodal takiej powierzchni kilka plasterków cytryny.

Spróbuj choć raz posprzątać swoje mieszkanie za pomocą naturalnych środków, a już nigdy nie wrócisz do sztucznych detergentów! To Ty sama możesz doskonale zadbać o swoje zdrowie, mieszkanie, zasobność portfela oraz ekologię jednocześnie!

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie