Jak szybko wyleczyć zajady?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak szybko wyleczyć zajady?

Zajady to nic innego jak zapalenie, które wdało się w kącikach naszych ust. Najczęstszymi objawami zajadów jest pękanie kącików ust, ból w ich okolicach, widoczne zaczerwienienie, przesuszona skóra, a nawet zbierająca się substancja ropna.

Jeżeli często zmagasz się z powyższym problemem, jak nikt inny wiesz, jak bardzo potrafi być męczący. Nieleczone zajady bardzo sprawnie się rozprzestrzeniają i zajmują coraz większą część naszej skóry. Za taki stan rzeczy odpowiadają wirusy. Jednak możesz je zwalczyć za pomocą naturalnych sposobów.

Po pierwsze - uważaj na to, co jesz

Dostarczaj swojemu organizmowi potrzebnych witamin, za pomocą spożywania dużej ilości warzyw. Tłuste mięso zamień na zdrowe ryby, a produkty mączne na pełnoziarniste. Pamiętaj też o spożywaniu owoców – na przykład bardzo pożyteczne okaże się być awokado.

Suplementy i maści

Warto, żebyś przekonała się do witaminowych suplementów diety oraz maści. Twój organizm potrzebuje, żebyś dostarczyła mu dużych ilości witamin A, B i E. Kup także maść witaminową i nanoś ją na zmienione miejsce w kącikach ust. Powtarzaj ten zabieg nawet kilka razy dziennie, żeby pęknięcia szybciej się zagoiły.

Skorzystaj z naturalnych antybiotyków - miód oraz czosnek

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych sposobów na leczenie różnych dolegliwości, w tym przypadku zerknij przyjaznym okiem na miód oraz czosnek. Produkty te, mają właściwości przeciwzapalne, kojące ból oraz przeciwbakteryjne. Dodatkowo miód doskonale nawilży podrażnione miejsce. Miód możemy nakładać zamiennie z maścią witaminową. Czosnek zaś najlepiej spożywać w surowej wersji, a sokiem z niego również można potraktować męczące nas, bolące pęknięcie. W końcu czosnek jest najlepszym naturalnym antybiotykiem.

Zadbaj o regenerację naskórka

Kolejnym naturalnym produktem, który możesz wykorzystać, jest sok z liści aloesu, który ukoi ból, zregeneruje skórę i zadziała odkażająco. Można także wykorzystać plastry świeżego ogórka i robić z niego kompres. Ogórek ma właściwości kojące, więc z pewnością przyniesie nam ulgę.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie