Jaką dietę stosować kiedy wypadają włosy?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jaką dietę stosować kiedy wypadają włosy?

Jesteś jeszcze młodą, pełną sił kobietą, ale zauważyłaś, że po prostu zaczynasz mieć problemy z wyraźną utratą włosów? Od razu zapewniamy, że nie jesteś sama. Ciężko w to uwierzyć ale problem tego typu dotyka najczęściej kobiety między dwudziestym, a czterdziestym rokiem życia. Stosowanie kuracji na samej głowie i włosach to nie wszystko. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak ważna w tym wszystkim jest odpowiednio zbilansowana dieta.

Co jeść a czego unikać?

Tak zwane fast foody i tego typu jedzenie, bardzo osłabia i obciąża nasz organizm. Co za tym idzie, wpływa także na to, w jakim stanie są nasze włosy. Jeżeli chcesz je wzmocnić od wewnątrz i przy okazji zadbać o swoje zdrowie, zacznij od uzupełniania witamin zawartych w owocach i warzywach. Ponadto niektóre owoce oraz warzywa są doskonałymi antyoksydantami. Spójrz przychylnie także na białko. Powinno się ono znaleźć w naszej codziennej diecie w dość dużych ilościach. Niedobór białka może prowadzić do wypadania i starzenia się włosa. Po jakie produkty sięgać, żeby je uzupełniać? Przede wszystkim po nabiał, ryby, mięso czy chociażby rośliny strączkowe. Tych produktów nie może zabraknąć w menu osoby, która walczy z wypadaniem włosów! Jak ognia unikajmy sztucznych konserwantów, spulchniaczy, barwników i nienaturalnie hodowanego mięsa.

Które witaminy i minerały są ważne, jeśli chodzi o włosy?

Pierwsze miejsce w rankingu zajmują witaminy z grupy A - odpowiedzialne za produkcję sebum, które utrzyma skórę głowy w dobrej kondycji. Ważne są też tak zwane witaminy na porost włosów. Jest to witamina B6, witaminy z grupy E oraz witamina D. Jeżeli chodzi o minerały - sięgajmy po podstawową trójkę. Po pierwsze po cynk, po drugie po miedź i po trzecie po krzem. Wszystkie te minerały możesz nabyć w postaci tabletek, ale lepiej poszukać ich w naturalnych produktach spożywczych.

Jeżeli nie wierzysz, że zmiana diety może mieć wpływ na kondycję Twoich włosów, zaryzykuj. Spróbuj zmienić swoje nawyki żywieniowe na miesiąc, a z pewnością zauważysz znaczną różnicę. Powodzenia!

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie