Wakacyjna apteczka – co zabrać ze sobą na urlop
Udostępnij Google News
Urlop

Wakacyjna apteczka – co zabrać ze sobą na urlop

Coraz bliżej wakacje i urlopy. Planujemy wyjazdy i warto zaplanować także to, co spakujemy w podróż. Wprawdzie dziś nie ma problemu z zakupem większości towarów i na urlop można wybrać się jedynie z kartą kredytową w kieszeni, niemniej jednak dla tych z bardziej tradycyjnym podejściem, mamy kilka praktycznych rad dotyczących apteczki podróżnej. Zobacz, co powinno się znaleźć w Twojej walizce.

Leki stale przyjmowane

Jeśli Ty lub osoby Ci bliskie bierzecie leki na stałe np. na nadciśnienie, cukrzycę, alergię itp. koniecznie musisz zapakować leki przyjmowane na stałe. Pamiętaj, aby w apteczce podróżnej znalazło się ich co najmniej tyle, ile potrzebne jest na czas planowanego wyjazdu. Jeszcze lepiej będzie jeśli leków będzie nieco więcej, to sprawi, że nawet jeśli wyjazd się przedłuży nie będzie problemu z medykamentami. Jeśli nie chcesz wozić dużej ilości leków możesz też zabrać ze sobą recepty. Na terenie całego kraju nie powinno być problemu z ich wykupieniem.

Leki dla najmłodszych

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje z dziećmi powinnaś wyposażyć się w leki pierwszej potrzeby. Przede wszystkim musisz mieć w apteczce leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. W zależności od wieku dziecka mogą to być tabletki lub syropy. Przy okazji warto pamiętać również o termometrze, który może się przydać, jeśli w okolicy nie będzie przychodni a malec zacznie gorączkować. Ponadto w apteczce powinny się też naleźć środki na dolegliwości dziecięce takie jak kolki, katar czy odparzenia.

Na owady

Wyjazdy w plener wiążą się często z ukąszeniami owadów. Dlatego też w apteczce podróżnej powinny znaleźć się środki, które zmniejszą narażenie na ukąszenia. Warto też mieć przy sobie preparat działający przeciwobrzękowo i przeciwświądowo, który przyda się po ukąszeniu owadów.

Na biegunki i zaparcia

Podczas wakacyjnych wyjazdów nie tylko pochłaniamy piękne widoki, ale również pyszne dania, do których nasz układ pokarmowy nie jest przyzwyczajony. Co wrażliwsze osoby już po zmianie wody, którą parzona jest kawa czy herbata mają problemy trawienne. Dlatego też warto mieć pod ręką leki na biegunkę ale także coś na zaparcia. Nie zapomnij też o kroplach na żołądek oraz leku rozkurczowym np. o No Spie.

Na wszelki wypadek

Apteczka podróżna powinna także zawierać kilka plastrów różnej wielkości, bandaż, wodę utlenioną lub spirytus salicylowy do odkażania ran. Można również dołożyć do tej listy leki antybakteryjne oraz przyspieszające gojenie się ran. Występują one najczęściej w postaci maści lub kremów i można je kupić w tubkach lub niewielkich jednorazowych saszetkach.

Choć na pierwszy rzut oka lista leków jest długa to w rzeczywistości nie zajmie wiele miejsca. Większość z powyższych specyfików można nabyć w małych opakowaniach np. po 6 tabletek, a niekiedy także w saszetkach, gdzie mieści się 1-2 kapsułki. Warto też dostosować zawartość apteczki do aktualnych potrzeb wyjazdowych.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie