Zaczerwienione oczy – domowe SOS
Udostępnij Google News
Zdrowie

Zaczerwienione oczy – domowe SOS

Jeśli zdarza Ci się co pewien czas zarwać noc i obudzić się z czerwonymi oczami, mamy dla Ciebie kilka rad jak szybko i skutecznie zatuszować ten mankament urody.

Krople do oczu

Kiedy wstajesz rano, a oczy są suche i zaczerwienione powinnaś mieć pod ręką krople do oczu. W aptekach są dostępne różne środki, których zadaniem jest odbudowa filmu łzowego. Wystarczy wkroplić do każdego oka po kropelce i szybko zniknie nieprzyjemne uczucie suchości.

Jasna kredka rozjaśni oko

Czerwone spojówki nie wyglądają zbyt zachęcająco. Dlatego też warto zadbać o to, by zatuszować brzydki wygląd. Na początek sięgnij po jasną kredkę do oczu. Najlepiej białą lub jasno kremową. Narysuj nią delikatną kreskę na wewnętrznej krawędzi dolnej powieki.

Rozjaśnienie zmęczonych oczu

Kolejnym krok to rozjaśnienie zmęczonych oczu. W tym zadaniu najlepiej sprawdzają się jasnobeżowe kredki i rozświetlacze. Jeśli pomalujesz nimi wewnętrzne kąciki oczu wówczas całe zmęczenie zniknie.

Podkreślenie wyrazistości oczu

Kiedy już znikną najbardziej widoczne oznaki zmęczenia, zrób wszystko, by oczy nabrały wyrazistości. W tym celu narysuj kreskę na górnej powiece - najlepiej kredką w kolorze brązu. Dzięki niej oczy staną się większe i bardziej wyraziste.

Na koniec odrobina tuszu

Ostatnim krokiem do pięknych oczu jest nałożenie delikatnej warstwy tuszu. Wybierz kosmetyk, który zwiększy objętość rzęs, ale zbytnio ich nie pogrubi. Musisz jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z tuszowaniem rzęs, ponieważ, gdy będą zbyt wyraziste mogą zniweczyć efekty pracy włożone w pozbycie się zaczerwienionych i zmęczonych oczu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie