5 domowych sposobów na wypadanie włosów

5 domowych sposobów na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem dotykający zarówno Panie, jak i Panów. I w jednym, i w drugim przypadku jest to problem kłopotliwy i wstydliwy. Panowie również bardzo przejmują się traceniem włosów. Chociaż całkowicie nie można zastopować tego procesu, to istnieje kilka domowych sposobów na to, żeby spróbować się z nim uporać. Oto one:
Reklama

1. Żółtka jaj

Żółtka jaj oddzielamy od białka i mieszkamy w miseczce. Taką „maseczkę” nakładamy na włosy przed myciem i trzymamy ją około godziny. Następnie normalnie myjemy włosy szamponem i zmywamy pozostałości. Jaja posiadają witaminy A, D, E i te z grupy B. Zawierają również minerały takie jak magnez, fosfor, potas czy sód. Znane jako kosmetyk do stosowania na skórę głowy i włosy od setek lat.

2. Oliwa z oliwek

Podobnie jak w przypadku „maseczki” z żółtek jaj, tutaj również wykorzystujemy oliwę jako swoisty krem na włosy. Uprzednio jednak należy podgrzać ją na niewielkim ogniu i wmasowywać w głowę jeszcze ciepłą. Włosy zawijamy w ręcznik lub specjalny czepek – np. taki, który czasami jest sprzedawany z farbami do włosów. Po 30 minutach całość spłukujemy.

3. Cytryna i ocet

Łącząc cytrynę i ocet możemy otrzymać naprawdę silny kosmetyk pomagający w umocnieniu włosów oraz stworzeniu efektu błysku na nich. Gotujemy wodę, aby nie była ona zbyt zimna, następnie wyciskamy do niej z całej cytryny sok, dodajemy do tego łyżkę octu.
Reklama
Na taką proporcję używamy około pół litra wody, ale oczywiście możemy ilość preparatu zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od puszystości i długości naszych włosów. Nacieramy specyfikiem włosy i skórę głowy, a następnie również nim spłukujemy włosy.

4. Sól z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego można zakupić w wielu miejscach, również w Internecie. Zawiera ona ogrom składników mineralnych, które przyczyniają się do wzmocnienia włosów u samej nasady. Łyżeczkę takiej soli rozpuszczamy w przegotowanej wodzie i takim naparem myjemy dokładnie całą skórę głowy wraz z włosami.

5. Krem z czosnku

Czosnek trzemy na tarce, następnie polewamy go 2 łyżkami wody lub oliwy i całość mieszamy. Nakładamy na skórę głowy na około 20-30 minut, a później bardzo silnie spłukujemy aby nie zostawić na sobie jego mocnego zapachu. Czosnek zawiera w sobie związki siarki, które silnie stymulują porost włosów. Zabija również wszelkie bakterie i działa odżywczo dla skóry głowy.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama