Jak zlikwidować cienie pod oczami?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Cienie pod oczami dają wizualny efekt zmęczenia, nie wyglądają estetycznie i dodają lat. Skąd się biorą i dlaczego się pojawiają? Może to być właśnie efekt wspomnianego już zmęczenia, niedospania, nietolerancji glutenu, przekrwienia śluzówki nosa, alergii czy nieprawidłowej pigmentacji skóry. Żeby wyeliminować bardziej poważne dolegliwości, należy udać się do specjalisty. Zastanawiasz się jak zlikwidować cienie za pomocą domowych metod? Oto one!

Olejek migdałowy

Jest niesamowicie delikatnym środkiem, który można używać nawet przy pielęgnacji skóry niemowląt. Należy nim nasmarować obszar zajęty przez cienie. Najlepiej zrobić to tuż przed snem i zmyć dopiero rano.

Okłady z pomidora

Podobnie jak ziemniak, pomidor doskonale rozjaśnia skórę. Stwórz miksturę wykorzystując łyżkę prawdziwego soku z pomidora oraz małą łyżeczkę soku z cytryny. Nakładaj ją na twarz dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Okłady z ziemniaka

Ziemniak, ze względu na składniki, które posiada, wybieli naszą skórę w miejscu zajętym przez sińce. W tym przypadku również możemy pokroić ziemniaka w plasterki i przyłożyć do twarzy na 15 minut, po czym dokładnie spłukać. Jednak jeszcze bardziej skuteczny może okazać się sposób, w którym wcieramy pod oczami sam sok z ziemniaka.

Ciepłe okłady

Najpewniej jest użyć do tego wywaru z herbaty lub świetlika, co wyraźnie poprawi krążenie krwi, co zniweluje sińce pod oczami. Dodatkowo świetlik ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a także likwiduje obrzęki.

Woda różana

Od wielu lat używana w celu odmładzania okolic oczu. Wystarczy, że zamoczymy w niej wacik i wetrzemy w okolice worków pod oczami. Po 15 minutach dokładnie zmywamy ją za pomocą letniej wody. Efekt powinien być widoczny po kilku tygodniach.

Okłady z ogórka

Ogórek ma silne właściwości rozświetlające, łagodzące i odświeżające. Właśnie tego potrzebuje nasza skóra, żeby odzyskać dawny blask. Wystarczy, że pokroimy zimnego ogórka w plasterki i przyłożymy je do skóry, tworząc maskę. Pozostawiamy ją na 15 minut, po czym płuczemy twarz letnią wodą. Zabieg można powtarzać do dwóch razy dziennie do czasu, kiedy zauważymy efekty.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie