liść na fortepianie
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

5 polskich piosenek dla jesieniary. Koniecznie musisz je posłuchać

Stare porzekadło brzmi: muzyka łagodzi obyczaje. Nie ma nic lepszego na jesienne wieczory dla jesieniary niż posłuchanie nastrojowej piosenki, która z jednej strony skłania nas do refleksji, a z drugiej napawa nas nadzieją na lepsze jutro. Przedstawiamy listę 5 piosenek, które musisz posłuchać jesienią.
Reklama

Po co ten krzyk — Paweł Domagała

Zaczynamy od świeżutkiej piosenki, która została wypuszczona przez Pawła Domagałę. Utwór, dzięki jesiennemu teledyskowi wprowadza nas w klimatyczny nastrój. Podmiot liryczny opowiada o tym, że stracił ukochaną kobietę — był załamany i kompletnie zabił w sobie resztki nadziei. Chociaż utwór wydaje się być smutny, to jednak ze względu na charakterystyczny wokal Domagały, wprowadza nas w stan interesującej melancholii, a nie przygnębienia.

Nic dwa razy — sanah (W. Szymborska)

Najnowsza płyta sanah pt.: "Poezyje" już teraz cieszy się ogromną popularnością, pomimo faktu, że wszystkie piosenki zostały opublikowane na YouTube 14 października.

Reklama

Tym razem popularna wokalistka wzięła na warsztat utwory najważniejszych polskich poetów.

[p[b]]Największą popularnością cieszy się jednak piosenka "Nic dwa razy". Aksamitny głos wokalistki, klimatyczny teledysk wprowadzający nas w urok wsi oraz przepiękna kompozycja z pewnością zachwyci niejedną jesieniarę i będzie źródłem wielu inspiracji.

Dzień w kolorze śliwkowym – Janusz Radek

Do jesiennej pory roku wprowadza nas przepiękny utwór Janusza Radka. Kompozytor i wokalista niemal przez cały utwór maluje swoim głosem jesienny obraz. Polecamy zamknąć oczy i wyobrażać sobie obrazy przedstawione w piosence.

Reklama

Nie dość, że w tej piosence jesień słyszymy, to jeszcze ją czujemy i sobie wyobrażamy, dlatego redakcja Zaradnej Kobiety może śmiało powiedzieć, że gdyby jesień była piosenką, to na pewno "Dniem w kolorze śliwkowym".

Wspomnienie — Czesław Niemen

Jedna z tych piosenek, które są ponadczasowymi utworami o jesieni i jej urokach.

Reklama

Chociaż kompozycja powstała w 1976, a więc jeszcze przed tym jak tworzenie wzruszających piosenek o miłości i jesieni było modne, to nadal cieszy się ogromną popularnością.

Któż z nas nie marzy o prawdziwej miłości z jesienią w tle. Spadające liście, melancholijny nastrój i "Wspomnienie" Czesława Niemena są bardzo dobrym afrodyzjakiem. Czas płynie, świat się zmienia, ale urok pewnych rzeczy wciąż pozostaje takich sam. A do nich z pewnością należy właśnie ta piosenka.

Kasztany - Edyta Górniak

Chociaż Edyta Górniak ostatnio znana jest z działalności pozamuzycznej, z pewnością nie można jej odmówić talentu muzycznego i wielu doskonałych i klimatycznych kompozycji.

Reklama

Nic tak dobrze się nie łączy jak miłość w jesiennym otoczeniu.

Utwór skłania nas do refleksji na temat przemijającego czasu i uczucia, które zmienia się wraz z porą roku. Podmiot liryczny nie może zrozumieć, dlaczego wielkie nadzieje się nie spełniły i nadal liczy, że jej kochanek obdarzy ją miłością.

Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama