ilustrowana książka
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

3 najlepsze książki dla jesieniary. Umilą Ci samotne wieczory

Jesień jest taką porą roku, w czasie której lubimy schować się pod ciepłą kołdrę i przy kubku gorącej herbaty lub kawy delektować się pasjonującą książką. Jest to tym bardziej istotne, bo jesienna książka jest jednym z atrybutów jesieniary. Podpowiadamy, jakie książki wybrać jesienią, tak aby dni same stawały się krótkie i bardzo, bardzo przyjemne.
Reklama

Wichrowe Wzgórze

"Wichrowe Wzgórze" to jedna z tych ponadczasowych powieści, do których często wracamy. Chociaż książka kończy w tym roku 30 lat, to mimo upływu lat uważana jest za taką, która porusza serce i niszczy wszystkie lody między ludźmi.

Książka jest przykładem romantycznej, brytyjskiej powieści, która przełamuje obowiązujące konwenanse i tematy tabu. "Wichrowe Wzgórze" wzbudza w nas tyle emocji może ze względu na zdecydowaną, dość kontrowersyjną fabułę, w której miłość miesza się z zemstą, a pełen namiętności romans z nienawiścią. Czyż nie tak właśnie wygląda nasze życie?

Przed wschodem słońca

Książka, która powstała na podstawie naprawdę genialnego filmu z 1995 roku pod właśnie tym tytułem. Dwoje ludzi poznaje się przypadkowo w pociągu do Wiednia. Zaczynają rozmawiać i czują między sobą tak ogromną nić porozumienia, tak że postanawiają wysiąść razem z pociągu i spędzić wspólnie czas.

Chociaż dla wielu osób brak akcji i ciągłe rozmowy mogą wydawać się nudne, w istocie inteligentne dialogi i zwykłe konwersacje o życiu sprawiają, że krótki romans nabiera wyjątkowego znaczenia. Czytając książkę, bardzo szybko zdajemy sobie sprawę, że rozterki i codzienne wątpliwości bohaterów są czymś, z czym boryka się każdy z nas.

Reklama

Chociaż słowo "miłość" nie pada ani razu, bohaterowie są doskonałą egzemplifikacją prawdziwej miłości bez słów, o której przecież marzy każda jesieniara.

serduszko na książcę
Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Zaproś mnie na pumpkin latte

Jedyna debiutancka powieść w tym zestawieniu. Prawdziwym must have każdej jesieniary oprócz książki, jesiennej stylizacji, dyni i ciepłego kocyka — jest przede wszystkim kubek gorącego napoju.

Reklama

W tym sezonie króluje pumpkin latte.

Do właśnie tego rodzaju ulubionej kawy nawiązuje Anna Chaber w powieści "Zaproś mnie na pumpkin latte". Autorka snuje opowieść o ludziach takich jak my, którzy w poszukiwaniu lepszego życia wyjeżdżają do większego miasta, gdzie ich wyobrażenia stykają się z chłodną rzeczywistością. A wszystko zaczyna się przecież tylko od niewinnego zaproszenia na pumpkin latte.

Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama