Wakacyjny problem – odparzenia ud

Wakacyjny problem – odparzenia ud

Odparzenia na udach zdarzają się szczególnie latem, choć są kobiety, które ten problem dotyka niezależnie od pory roku. Zobacz jak można im zapobiegać a w razie konieczności jak z nimi walczyć.
Kilka słów o odparzeniach ud Odparzenia ud zdarzają się najczęściej kobietom o pełniejszych sylwetkach. Występują znacznie częściej latem niż w pozostałych porach roku. Powstają na skutek ocierania się wilgotnych powierzchni wewnętrznych ud. Najczęściej mają postać piekących zaczerwienionych powierzchni. Kiedy uda przez dłuższy czas są narażone na ocieranie się może dojść do powstania bolących ran. Jak zapobiegać odparzeniom ud? Jedną z najprostszych i zarazem bardzo skutecznych metod zapobiegania odparzeniom jest używanie na co dzień zasypki dziecięcej lub mąki ziemniaczanej. Puder należy delikatnie nałożyć na umytą i suchą skórę. Zabieg należy powtarzać kilka razy dziennie. Niektóre panie, u których nie sprawdza się zasypka korzystają z delikatnych antyperspirantów. Czystą i suchą skórę należy posmarować środkiem a następnie odczekać do jego wyschnięcia. Dzięki substancjom czynnym zawartym w antyperspirancie skóra nie poci się, co zmniejsza ryzyko powstania odparzeń. Jeśli te metody nie przynoszą oczekiwanych skutków wówczas można spróbować zapobiegać otarciom za pomocą odzieży. Warto zainwestować w cienkie leginsy lub dłuższe majtki, które podczas noszenia nie pozwolą na ocieranie się ud. Jeśli odparzenia się już pojawią? W przypadku, gdy pomimo usilnych starań nie uda się zapobiec powstaniu odparzeń należy działać podobnie jak w przypadku odparzeń powstałych u dzieci – zastosować krem z cynkiem. W aptekach dostępnych jest wiele środków, które pomogą w szybkim wyleczeniu podrażnień. Trzeba jednak pamiętać, że zaleczenie odparzenia nie sprawi, że ono się już więcej nie pojawi.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Czytaj więcej
Odparzenia – co musisz wiedzieć!
Odparzenia zdarzają się każdemu maluchowi. Jest to problem, który nasila się w ciepłe, letnie dni, aczkolwiek można się z nim spotkać właściwie o każdej porze roku. Wielu niedoświadczonych rodziców siebie obwinia o powstawanie odparzeń i z wielką dozą obaw podchodzi do pielęgnacji malca. Zobacz, co należy wiedzieć, aby szybko i na długo pozbyć się odparzeń u swojego dziecka.
Skuteczne odchudzanie - 6 sprawdzonych metod na odchudzenie pośladków
Pytanie o to, jak schudnąć z pośladków może doprowadzać istotnie do szaleństwa. To jedna z najważniejszych partii ciała u kobiety. Samo schudnięcie przy pośladkach nie jest takie trudne. Trudność rodzi się wtedy, kiedy po odchudzaniu pośladki mają wyglądać zadbanie, jędrnie i szczupło jednocześnie. Jak schudnąć z pośladków w taki sposób? O tym kilka rad poniżej!
Skuteczne odchudzanie - 6 sprawdzonych metod na odchudzenie ud
Jak można łatwo się domyślić współczesne kobiety najczęściej poszukują w Internecie informacji o tym, jak schudnąć z ud, albo z łydek i brzucha. To właśnie te części naszego ciała wydają nam się najmniej atrakcyjne, kiedy przybędzie tu i ówdzie troszkę zbędnych kilogramów. Niestety trudno kobietom wygrać z naturą, która zaprogramowała nas w ten sposób, że naturalnie w miejscach tych (uda, talia) tłuszczyk zbiera się najłatwiej. Wszystko to ma przygotować kobietę do roli matki, pozwolić przetrwać ciążę. No dobrze, ale jeśli na razie nie planujemy macierzyństwa albo już wychowujemy nasze latorośle? Czas zacząć ćwiczyć. Jak schudnąć z ud najprościej? O tym poniżej!