Wakacyjny problem – odparzenia ud
Udostępnij Google News
Zdrowie

Wakacyjny problem – odparzenia ud

Odparzenia na udach zdarzają się szczególnie latem, choć są kobiety, które ten problem dotyka niezależnie od pory roku. Zobacz jak można im zapobiegać a w razie konieczności jak z nimi walczyć.

Kilka słów o odparzeniach ud

Odparzenia ud zdarzają się najczęściej kobietom o pełniejszych sylwetkach. Występują znacznie częściej latem niż w pozostałych porach roku. Powstają na skutek ocierania się wilgotnych powierzchni wewnętrznych ud. Najczęściej mają postać piekących zaczerwienionych powierzchni. Kiedy uda przez dłuższy czas są narażone na ocieranie się może dojść do powstania bolących ran.

Jak zapobiegać odparzeniom ud?

Jedną z najprostszych i zarazem bardzo skutecznych metod zapobiegania odparzeniom jest używanie na co dzień zasypki dziecięcej lub mąki ziemniaczanej. Puder należy delikatnie nałożyć na umytą i suchą skórę. Zabieg należy powtarzać kilka razy dziennie. Niektóre panie, u których nie sprawdza się zasypka korzystają z delikatnych antyperspirantów. Czystą i suchą skórę należy posmarować środkiem a następnie odczekać do jego wyschnięcia. Dzięki substancjom czynnym zawartym w antyperspirancie skóra nie poci się, co zmniejsza ryzyko powstania odparzeń. Jeśli te metody nie przynoszą oczekiwanych skutków wówczas można spróbować zapobiegać otarciom za pomocą odzieży. Warto zainwestować w cienkie leginsy lub dłuższe majtki, które podczas noszenia nie pozwolą na ocieranie się ud.

Jeśli odparzenia się już pojawią?

W przypadku, gdy pomimo usilnych starań nie uda się zapobiec powstaniu odparzeń należy działać podobnie jak w przypadku odparzeń powstałych u dzieci – zastosować krem z cynkiem. W aptekach dostępnych jest wiele środków, które pomogą w szybkim wyleczeniu podrażnień. Trzeba jednak pamiętać, że zaleczenie odparzenia nie sprawi, że ono się już więcej nie pojawi.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie