Chcesz mieć piękne paznokcie? – Nie rób tego!
Udostępnij Google News
Uroda

Chcesz mieć piękne paznokcie? – Nie rób tego!

Piękne paznokcie to niewątpliwa ozdoba kobiecych dłoni. Jednak nieumiejętna pielęgnacja może sprawić, że płytka paznokcia będzie przebarwiona i popękana. Zobacz, czego nie powinnaś robić, jeśli chcesz mieć piękne paznokcie.

  1. Pilnik gruboziarnisty

Wiele kobiet wybiera pilniki gruboziarniste, aby skrócić paznokcie. Nie jest to dobry pomysł. Jeśli do tej pory używałaś takiego pilnika, to przestań, ponieważ zamiast skrócić paznokcie zniszczysz je. Dlatego do skracania paznokci wykorzystaj specjalne cążki, a drobnoziarnisty pilnik wykorzystaj do wygładzenia brzegów.

  1. Kąpiel przed manikiurem

Gorąca kąpiel jest bardzo przyjemna, jednak nie jest najlepszym pomysłem przed planowanym manikiurem. Podczas kąpieli płytka paznokcia staje się miękka, a co za tym idzie podczas piłowania jest bardziej podatna na złamania i rozdwajanie się.

  1. Nakładanie lakieru na goły paznokieć

Jeśli nakładasz lakier na goły paznokieć, to już więcej tego nie rób. Przede wszystkim narażasz go na zniszczenie, a po wtóre na przebarwienia, zwłaszcza wtedy, gdy używasz ciemnych lakierów. Jeśli chcesz by Twoje paznokcie wyglądały doskonale, przed nakładaniem lakieru pomaluj paznokieć specjalną bazą. Dzięki niej płytka paznokcia nie zabarwi się, a lakier będzie ładniej wyglądał.

  1. Zmywacz z acetonem

Aceton występuje w niektórych zmywaczach do paznokci. Jego zadaniem jest rozpuszczanie lakieru. Niestety substancja ta bardzo mocno wysusza płytkę paznokcia i jeśli ma częstą styczność z paznokciem powoduje jego niszczenie i rozwarstwianie. Jeśli szukasz dobrego zmywacza do paznokci wybieraj te, które zamiast acetonu zawierają składniki mineralne i olejki wzmacniające płytkę paznokcia.

  1. Zrywanie lakieru hybrydowego

Lakier hybrydowy wspaniale wygląda przez długi czas. Niemniej jednak przychodzi chwila, kiedy trzeba go usunąć. Najgorszą rzeczą, którą możesz zrobić swoim paznokciom jest zrywanie lub zdrapywanie go. Takie działanie niszczy wierzchnią warstwę płytki paznokcia i może doprowadzić do rozwarstwienia się jej. Zamiast męczyć się zdrapując lakier, idź do kosmetyczki, która usunie go przeznaczonym do tego celu zmywaczem.

Paznokcie potrafią ozdobić dłoń, ale również mogą ją bardzo oszpecić. Nie niszcz ich nieprawidłową pielęgnacją, a wtedy one odwdzięczą Ci się zdrowym i pięknym wyglądem.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie