Prezent dla przyjaciela – co kupić?
Udostępnij Google News
Związki

Prezent dla przyjaciela – co kupić?

W polskiej tradycji istnieje wiele przesądów związanych z kupowaniem upominków najbliższym. Dziś krótki przegląd tego, co można podarować, a czego absolutnie nie wolno kupować.

Czego nie wolno podarować

Jeśli zależy Ci na bliskiej osobie nie możesz obdarować jej zegarkiem ani butami. Zgodnie z tradycją obie te rzeczy źle wróżą przyjaźni. Podarowany zegarek będzie odmierzał czas do jej końca,  zaś buty ułatwią odejście przyjacielowi. Podobnie negatywne konotacje mają noże i nożyczki, które jeśli zostaną podarowane mogą wróżyć rychłe odcięcie się od bliskich.

Chusteczki i perły

Jeszcze do niedawna chętnie kupowano eleganckie chusteczki do nosa z tkaniny. Niestety podarowanie ich przyjaciołom nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ wróżą łzy i nieszczęście. Zgodnie z przesądami łzy może wywołać również biżuteria. Dlatego absolutnie nie należy dawać w prezencie pereł. Zwłaszcza mężczyzna nie powinien obdarowywać perłami kobiety, na której mu zależy, bo może doprowadzić ją do płaczu.

Portfel z tradycyjnym grosikiem

Portfel lub portmonetka to przedmioty, które przydadzą się zawsze. Wykonany z dobrej jakości skóry doskonale będzie się sprawdzał w swojej funkcji przez wiele lat. Zanim jednak ofiarujesz go bliskiej osobie musisz pamiętać, aby włożyć doń grosik. Portfel z pieniążkiem przyniesie bogactwo obdarowanej osobie, natomiast brak monety może przynieść skutek wręcz odwrotny.

Co zatem warto podarować?

Jeśli zależy Ci na dobrych relacjach z przyjacielem to koniecznie podaruj mu krawat lub pasek. Te upominki zacieśnią wasze więzi. Jeśli chcesz obdarować przyjaciółkę to wybierz szal, pasek lub apaszkę . Te przedmioty również gwarantują zacieśnienie więzi.

Jak widzisz kupowanie prezentów nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli kierujesz się ludowymi mądrościami. To czy weźmiesz te podpowiedzi poważnie czy też z przymrużeniem oka zależy tylko do Ciebie.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie