Prezent dla przyjaciela – co kupić?

Prezent dla przyjaciela – co kupić?

W polskiej tradycji istnieje wiele przesądów związanych z kupowaniem upominków najbliższym. Dziś krótki przegląd tego, co można podarować, a czego absolutnie nie wolno kupować.
Czego nie wolno podarować Jeśli zależy Ci na bliskiej osobie nie możesz obdarować jej zegarkiem ani butami. Zgodnie z tradycją obie te rzeczy źle wróżą przyjaźni. Podarowany zegarek będzie odmierzał czas do jej końca,  zaś buty ułatwią odejście przyjacielowi. Podobnie negatywne konotacje mają noże i nożyczki, które jeśli zostaną podarowane mogą wróżyć rychłe odcięcie się od bliskich. Chusteczki i perły Jeszcze do niedawna chętnie kupowano eleganckie chusteczki do nosa z tkaniny. Niestety podarowanie ich przyjaciołom nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ wróżą łzy i nieszczęście. Zgodnie z przesądami łzy może wywołać również biżuteria. Dlatego absolutnie nie należy dawać w prezencie pereł. Zwłaszcza mężczyzna nie powinien obdarowywać perłami kobiety, na której mu zależy, bo może doprowadzić ją do płaczu. Portfel z tradycyjnym grosikiem Portfel lub portmonetka to przedmioty, które przydadzą się zawsze. Wykonany z dobrej jakości skóry doskonale będzie się sprawdzał w swojej funkcji przez wiele lat. Zanim jednak ofiarujesz go bliskiej osobie musisz pamiętać, aby włożyć doń grosik. Portfel z pieniążkiem przyniesie bogactwo obdarowanej osobie, natomiast brak monety może przynieść skutek wręcz odwrotny. Co zatem warto podarować? Jeśli zależy Ci na dobrych relacjach z przyjacielem to koniecznie podaruj mu krawat lub pasek. Te upominki zacieśnią wasze więzi. Jeśli chcesz obdarować przyjaciółkę to wybierz szal, pasek lub apaszkę . Te przedmioty również gwarantują zacieśnienie więzi. Jak widzisz kupowanie prezentów nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli kierujesz się ludowymi mądrościami. To czy weźmiesz te podpowiedzi poważnie czy też z przymrużeniem oka zależy tylko do Ciebie.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Prezent na mikołajki i czapka mikołaja.
Grudzień to miesiąc wydatków, za pasem Gwiazdka, kolacja wigilijna, świąteczne prezenty. A jeszcze wcześniej — mikołajki. Także na ten dzień trzeba poszukać jakichś upominków dla bliskich. Problemem są oczywiście pieniądze. Jak znaleźć coś, na co nie wydasz fortuny, a jednocześnie nie będzie kolejnym, ciśniętym w kąt drobiazgiem? Jeśli nie masz pomysłu na odpowiedni upominek, zobacz listę 9 prezentów na mikołaja do 50 złotych.
Biżuteria na Dzień Matki – 5 pomysłów na prezent
Przypadający na 26 maja Dzień Matki to idealna okazja do sprawienia niespodzianki swojej rodzicielce. Co najlepiej sprawdzi się w roli prezentu na tę wyjątkową okazję? Nawet ci, którzy bardzo dobrze znają gust swoich mam, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego podarunku. Najbezpieczniej jest postawić na coś uniwersalnego i sprawdzonego. W tej roli doskonale sprawdzi się biżuteria na Dzień Matki. Co warto wybrać: bransoletkę, łańcuszek, a może kolczyki? Sprawdźcie naszą listę biżuteryjnych propozycji prezentów na Dzień Matki.
Jak być lubianym? Bądź osobą, którą inni lubią i szanują
Elementarne zasady dobrego wychowania, nienaganne maniery, a także odrobina empatii to podstawa do budowania poprawnych relacji z ludźmi. Każdy z nas jest inny, ważne, by pozostać sobą i niczego nie udawać, jednak warto być po prostu taką osobą, którą sami chcielibyśmy spotkać na swojej drodze. Oto kilka prostych zasad, które sprawią, że wszyscy w naszym otoczeniu będą odbierać nas pozytywnie.