W wakacje łatwiej chudnąć – zobacz dlaczego

W wakacje łatwiej chudnąć – zobacz dlaczego

Wśród osób chcących się odchudzać często można usłyszeć opinię, że lato to idealny czas na utratę wagi. Jest to niewątpliwie prawdą. Zobacz dlaczego to właśnie w ciepłe dni łatwiej jest pozbyć się nadliczbowych kilogramów.
Reklama
  1. Więcej pijemy
W wakacje znacznie częściej i chętniej sięgamy po napoje, ponieważ chce nam się pić. Jeśli zamiast po soki czy napoje gazowane sięgać będziesz po wodę zyskasz po wielokroć. Przede wszystkim zaspokoisz pragnienie. Po wtóre zjesz mniej. Ponadto odpowiednie nawodnienie organizmu poprawi metabolizm, dzięki czemu szybciej spalisz kalorie.
  1. Zmieniamy nawyki żywieniowe
W gorące dni nie mamy ochoty na ciężkie, kaloryczne pokarmy, po które sięgamy zimą. Proces ten jest naturalną odpowiedzią organizmu na zmiany temperatury i warto go wykorzystać. Zacznij przygotowywać posiłki bez ziemniaków, kaszy czy ryżu jako podstawy. Zamiast nich na talerzu kładź różnego rodzaju warzywa, których jest teraz pod dostatkiem.
Reklama
Ta drobna zmiana sprawi, że potrawy staną się zdrowsze i mniej kaloryczne, a waga sama zacznie spadać.
  1. Odkwaszamy organizm
Jednym z negatywnych skutków zakwaszenia organizmu jest przybieranie na wadze. Jeśli uda Ci się odkwasić organizm zwiększysz swoje szanse na odchudzenie i poprawę zdrowia. Naturalny odczyn zasadowy mają owoce i warzywa. Lato to czas, kiedy jest ich najwięcej, dlatego sięgaj po nie jak najczęściej.
  1. Sięgamy po owoce
Latem wokół nas pojawia się ogromna ilość owoców, dlatego częściej po nie sięgamy. Kiedy masz ochotę na odrobinę słodyczy wybierz sezonowe owoce. Pamiętaj jednak o tym, by nie przesadzić z ich ilością.
Reklama
Są znacznie zdrowsze niż cukierki czy chrupki, ale równocześnie zawierają dużo cukru.
  1. Mamy dostęp do świeżych ziół
Choć obecnie nie ma problemu z dostępem do świeżych ziół przez cały rok i wiele z nas ma swoją mini uprawę w domu, to właśnie latem są one najbardziej aromatyczne. Wykorzystaj to i zamiast soli dodawaj do potraw świeże zioła. Wystarczy kilka dni, aby odzwyczaić się od słonego smaku i poznać nowe aromaty potraw przyprawionych ziołami. Lato to idealny czas na odchudzanie. Mamy szeroki dostęp do wszelkiego rodzaju warzyw i owoców. Możemy jeść je na świeżo lub z dodatkiem ziół przygotowywać pyszne potrawy. Letnie dania są mniej kaloryczne dzięki czemu łatwiej jest tracić kolejne kilogramy.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama