Gąbeczka do podkładu – wszystko, co musisz wiedzieć

Gąbeczka do podkładu – wszystko, co musisz wiedzieć

Nakładanie podkładu nie jest łatwe. W zależności od preferencji można do tego celu używać pędzla, palców dłoni lub specjalnej gąbeczki. Zanim kupisz tę ostatnią, zobacz, co należy wiedzieć o jej używaniu.
Reklama
Jaką gąbkę wybrać? W sklepach z kosmetykami dostępnych jest wiele rożnych modeli gąbeczek do nakładania podkładu. Różnią się kształtem, wielkością oraz miękkością. Wybierając gąbkę dla siebie wybierz taką, którą najlepiej Ci trzymać w dłoni. Nie może być ani za mała ani zbyt duża, ponieważ utrudni to nakładanie makijażu. Przeglądając gąbki wybierz te, które mają kształt jajka lub łezki. Najlepiej sprawdzają się modele ze spiczastym końcem, ponieważ ułatwiają nakładanie podkładu w trudnodostępnych miejscach np. w kącikach oczu czy przy skrzydełkach nosa. Ważne jest również, aby wybrana przez Ciebie gąbeczka była miękka, ponieważ usprawni to nakładanie podkładu. Kiedy już znajdziesz najlepszy dla siebie model gąbeczki możesz wybrać swój ulubiony kolor. Nakładanie podkładu za pomocą gąbki Nakładanie podkładu przy użyciu gąbeczki nie jest trudne, ale trzeba się go nauczyć.
Reklama
Przed rozpoczęciem nakładania makijażu musisz namoczyć gąbkę w wodzie, dzięki temu pochłonie ona mniej  kosmetyku. Następnie nałóż odpowiednią ilość podkładu na szerszą część gąbeczki i rozpocznij nakładanie go na skórę. Nie rozcieraj podkładu gąbką, ale delikatnie stempluj, dzięki temu Twoja twarz będzie wyglądała naturalnie. Do nałożenia podkładu w miejscach trudno dostępnych wykorzystaj cieńszą końcówkę gąbki. Jeśli potrzebujesz korektora Jeśli masz problemy skórne i musisz używać korektora, również możesz skorzystać z gąbeczki do nakładania podkładu. Wystarczy, że na cieńszą końcówkę nałożysz trochę kosmetyku i rozprowadzisz stemplując w miejscu, gdzie pojawiła się krostka lub zmiana.
Reklama
Korektor szybko się wchłonie i doskonale zakryje niedoskonałości powstałe na skórze. Utrzymanie gąbki w dobrym stanie Gąbeczki do nakładania podkładu mogą służyć długi czas, ale trzeba o nie dobrze dbać. Po każdorazowym użyciu powinnaś dokładnie umyć gąbkę za pomocą letniej wody z delikatnym mydłem. Po wypłukaniu i wyciśnięciu wody z gąbki połóż ją w przewiewnym miejscu, aby dobrze wyschła. Gąbeczki do nakładania podkładu stają się coraz bardziej popularne. Chętnie korzystają z nich profesjonalne kosmetyczki, ale również kobiety samodzielnie wykonujące makijaż. Zdaniem większości z nich nakładanie podkładu przy pomocy gąbki jest bardzo wygodne, może już czas najwyższy, abyś sama spróbowała tej metody?   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama