Zrób to sama! Jak odświeżyć kolor na włosach bez pomocy fryzjera?
Udostępnij Google News
Uroda

Zrób to sama! Jak odświeżyć kolor na włosach bez pomocy fryzjera?

Kiedy chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie, najczęściej decydujemy się na farbowanie włosów. Tylko nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że co miesiąc, maksymalnie dwa, będziemy musiały tą czynność powtarzać, żeby odświeżyć kolor i zakryć odrosty. Tak częste wizyty u fryzjera mogą wyraźnie naruszyć naszą kieszeń, dlatego dowiedz się, jak zrobić to samodzielnie!

Pierwszy krok

Na początku wybierz odpowiednią dla Ciebie farbę. Podczas wybierania kieruj się przede wszystkim tym, w jakim odcieniu i kolorze będzie Ci do twarzy. Żeby dobrać kolor doskonały, wykonaj pewien prosty eksperyment. Spójrz na wewnętrzną część swojego przedramienia. Jeżeli jest blady – celuj w chłodne odcienie blondu lub delikatnie ciepłe odcienie. Jeżeli jednak Twoja skóra jest brzoskwiniowa i ciemniejsza – rudości i brązy okażą się strzałem w dziesiątkę.

Drugi krok

Przed rozpoczęciem farbowania, koniecznie zabezpiecz miejsce, w którym będziesz wykonywała zabieg. Usuń zbędne rzeczy, które możesz pobrudzić i wybierz miejsce, z którego bez problemu zmyjesz farbę mokrą szmatką. Do nakrycia ubrania możesz wykorzystać ręcznik, płaszcz ochronny, innego rodzaju folię lub pelerynę. Do rozrobienia farby koloryzacyjnej potrzebna Ci będzie miseczka, a do jej zaaplikowania i rozprowadzenia, pędzelek oraz grzebień.

Trzeci krok - rozpoczęcie farbowania

Przede wszystkim zapoznaj się z ulotką informacyjną załączoną do opakowania. Na początku załóż na swoje dłonie rękawiczki. Jeśli tego nie zrobisz, istnieje ryzyko poparzenia dłoni oraz ich zabrudzenia, które ciężko będzie zmyć. Koloryzację rozpoczyna się od nałożenia farby na suche włosy u nasady głowy - w miejscu, gdzie mamy odrosty. Jeżeli zależy nam na odświeżeniu koloru na całości włosa, stopniowo przechodzimy z nakładaniem farby w dół. Rozprowadzamy ją za pomocą grzebienia. Po rozprowadzeniu, masujemy głowę i palcami lekko unosimy włosy w górę, żeby powietrze miało się jak przedostać do nasady.

Czwarty krok - ostatni

Zazwyczaj na pudełku lub ulotce mamy informację, ile czasu farba powinna przebywać na naszych włosach. Po jego upłynięciu przechodzimy do spłukiwania farby. Włosy należy traktować wodą do momentu, kiedy woda z nich spływająca będzie przezroczysta. W następnej kolejności przechodzimy do umycia włosów szamponem, w celu pozbycia się przykrego zapachu farby i odmycia świeżych zabrudzeń ze skóry głowy. Po spłukaniu szamponu, należy nałożyć odżywkę.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie