3 oleje specjalne dla Twoich włosów

3 oleje specjalne dla Twoich włosów

W ostatnim czasie pojawiła się moda na oleje. Polki przekonują się, że poza olejem rzepakowym, słonecznikowym i oliwą z oliwek istnieje również cala gama mniej znanych produktów. Można je wykorzystać w kuchni, ale równie dobrze sprawdzają się w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Dziś opowiemy o trzech olejach, które pomogą Twoim włosom zyskać miękkość i blask.
  1. Olej lniany -antidotum na wypadające włosy
Olej lniany jest znany z tego, że zawiera ogromna ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Jeśli włosom brakuje tej substancji stają się słabe i zaczynają wypadać. Jeśli masz problem z wypadającymi włosami koniecznie wypróbuj kurację olejem lnianym. Jest tania, prosta i bardzo skuteczna. Grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach nałóż na włosy olej lniany i pozostaw go na 15 minut. Po tym czasie umyj włosy ciepłą wodą z delikatnym środkiem myjącym. Jeśli chcesz uzyskać szybciej oczekiwane skutki, pozostaw olej na włosach na całą noc. Pamiętaj, by kładąc się do łóżka założyć czepek, inaczej pobrudzisz poduszkę. Rano umyj kilkakrotnie włosy delikatnym szamponem. Kurację tę stosuj 2 razy w tygodniu.
  1. Olej z pestek moreli dla włosów suchych
Jeśli twoje włosy straciły blask, są suche i matowe to znak, że brak im odpowiedniego natłuszczenia. Tym samym dla Twoich włosów idealna będzie kuracja olejem z pestek moreli. Olej ten zawiera dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9, które wnikając we włosy natłuszczają je i przywracają dawny blask. Kuracja olejem z pestek moreli jest bardzo prosta. Wystarczy, że dwa razy w tygodniu wetrzesz w nie niewielką ilość oleju, a po 15 minutach zmyjesz olej ciepłą wodą i delikatnym szamponem.
  1. Na zniszczenia – olej z wiesiołka
Zniszczone, łamiące się i wypadające włosy są często wynikiem przesuszonej skóry głowy. Na ten problem najlepszym rozwiązaniem jest kuracja olejkiem z wiesiołka. Raz w tygodniu wcieraj w skórę głowy olej i zostaw na kilkadziesiąt minut. Dzięki niemu skóra głowy odzyska odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Musisz pamiętać, że zdrowa skóra głowy to zdrowe i piękne włosy.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Udostępnij artykuł