4 niezwykłe zastosowania zmywacza do paznokci

4 niezwykłe zastosowania zmywacza do paznokci

Zmywacz do paznokci najczęściej używany jest zgodnie ze swoją nazwą, warto jednak wiedzieć, że można go wykorzystać na wiele sposobów. My podajemy kilka z nich
  1. Sposób na brudne okna
Malowanie ram okiennych to bardzo brudna praca. Często pomimo najlepszego zabezpieczenia szyb, krople farby spadają na nie i wtedy pojawia się problem. Nie do końca wiadomo jak się ich pozbyć. I w takim wypadku najlepiej sięgnąć do kosmetyczki po zmywacz do paznokci. Wystarczy, że namoczysz nim wacik i delikatnie przetrzesz szybę, a już po chwili plama z farby powinna zniknąć.
  1. Klej z etykietek
Częstym problemem jest usunięcie kleju mocującego etykiety na szklanych naczyniach. Jeśli nie udaje Ci się pozbyć go za pomocą wody i środków myjących skorzystaj ze zmywacza do paznokci. Świetnie sobie poradzi z resztkami papieru i skutecznie usunie klej.
  1. Klej szybkoschnący
Popularna Kropelka to doskonały klej, który połączy niemal wszystko ze sobą. Niestety kiedy kapnie na stół bardzo trudno jest go usunąć. Jeśli masz w domu zmywać do paznokci szanse pozbycia się plamy z kleju znacznie wzrastają.
  1. Plamy z tuszu od długopisu
Kiedy dzieci zaczynają chodzić do szkoły lawinowo rośnie ilość trudnych do usunięcia plam na odzieży. Jednym z winowajców jest długopis. Jeśli Twoja pociecha przyjdzie w popisanej koszulce możesz spróbować usunąć plamę zmywaczem do paznokci. Pamiętaj jednak, żeby wcześniej zrobić próbę na niewidocznym skrawku materiału, może się bowiem okazać, że wraz z plamą tuszu usuniesz barwnik z tkaniny i zostanie jasna plama. Zmywacz do paznokci większość kobiet ma w swoich domach. Warto wiedzieć, że można go używać nie tylko do usuwania lakieru z paznokci.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Udostępnij artykuł