7 pomysłowych zastosowań zmywacza do paznokci
Udostępnij Google News
Dom i ogród

7 pomysłowych zastosowań zmywacza do paznokci

Myślisz, że zmywacz do paznokci ma tylko jedno podstawowe zastosowanie? W takim razie będziesz bardzo zaskoczona, kiedy dowiesz się, w jaki sposób można go jeszcze wykorzystać!

1. Wyeliminuj rysy na zegarku

Jeśli zegarek ma zadrapania, a "szkło" wykonane jest z tworzywa sztucznego, można wylać odrobinę zmywacza na chusteczkę i wetrzeć kilka kropel w miejsce zadrapań. W związku z tym rysy będą mniej widoczne.

2. Odzyskaj zaschnięty lakier do paznokci

Jeśli Twój ulubiony lakier zaschnie i nie będzie się nadawał do malowania paznokci, dolej do niego kilka kropli zmywacza i dokładnie wymieszaj.

3. Usuń bardzo mocny klej

Nawet superglue nie ma szans ze zmywaczem do paznokci! Jeśli wybrudziłeś sobie klejem jakiś przedmiot czy skórę, potraktuj to miejsce zmywaczem. Efekty będą spektakularne!

4. Usuń atrament z palców

Jeśli Twoje palce i ręce zafarbowane są niebieskim czy czarnym atramentem, zmywacz do paznokci pozwoli Ci łatwo usunąć te trudne plamy.

5. Przywróć błysk porcelanie

Porcelana często nosi znaki upływu lat. W związku z tym do wody dolej odrobinę zmywacza do paznokci, a Twoje skarby będą błyszczały jak dawniej! Oczywiście mowa tu o porcelanie, której nie wykorzystujesz do serwowania posiłków, a służy Ci ona jako element pokazowy.

6. Usuń resztki taśmy klejącej

Podczas odrywania naklejek czy taśmy klejącej z powierzchni, zawsze zauważasz pozostałości kleju. Resztki te można łatwo usunąć za pomocą zmywacza.

7. Uzyskaj jaśniejszą podeszwę buta

Podeszwa i boki buta zrobiły się szare lub brudne? Woda z mydłem często nie pomaga? Wlej więc trochę zmywacza do paznokci na wacik i wetrzyj w podeszwę buta.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie