Kolagen, który daje młodość

Kolagen, który daje młodość

Kolagen to związek, który znajduje się w komórkach skóry. Wśród wielu jego zadań jest również utrzymywanie elastyczności skóry. Wraz z upływem lat włókna kolagenowe stają się coraz słabsze, co sprawia, że powstają zmarszczki, zmienia się owal twarzy a usta tracą swą jędrność. Warto jednak wiedzieć, że w dzisiejszych drogeriach można znaleźć sposób na te przejawy starzenia się. Wystarczy sięgnąć po kosmetyki zawierające kolagenowe.
Reklama
Gładka skóra pod oczami Pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj w okolicy oczu. Jest to spowodowane tym, iż skóra znajdująca się w tym miejscu twarzy jest szczególnie delikatna i cienka. Na szczęście z tymi zmarszczkami można skutecznie walczyć. Jedną z metod jest skorzystanie z kolagenowych płatków pod oczy. Są to fragmenty tworzywa nasączone kosmetykiem zawierającym dużą dawkę kolagenu. Płatki są dostosowane kształtem do skóry pod oczami, dzięki czemu kolagen przyswajany jest dokładnie w miejscu, gdzie jest potrzebny. Warto przy tym podkreślić, że kolagenowe płatki nie tylko zmniejszają widoczność zmarszczek, ale również rozjaśniają cienie pod oczami i sprawiają, że twarz wygląda na wyraźnie młodszą i wypoczętą. Kolagenowe serum Serum zawierające kolagen warto zacząć stosować wtedy, gdy pojawiają się pierwsze symptomy starzenia się skóry.
Reklama
Kosmetyk ten najpierw używa się jako zamiennik dla kremu na noc raz w tygodniu. Kiedy okaże się to konieczne można częściej nakładać serum na skórę twarzy i szyi. Kolagen dostarczany wraz z tym kosmetykiem zmniejsza widoczność zmarszczek, uelastycznia skórę oraz ułatwia utrzymanie ładnego konturu twarzy. Maseczka na usta Wraz z upływem lat zmieniają się także usta. Tracą one swoją jędrność i stają się mniejsze. Aby zapobiec temu procesowi warto skorzystać ze specjalnych kolagenowych maseczek do ust. Dzięki nim usta znów będą jędrne i piękne. Po kosmetyki kolagenowe warto sięgać już w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek. Dzięki nim proces starzenia skóry można znacznie spowolnić. Odpowiednio dozowane i stosowane sprawią, że będziesz wyglądała o wiele lat młodziej.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama