5 sposobów na odświeżenie obuwia

5 sposobów na odświeżenie obuwia

Mamy jesień i już na dniach założymy ciepłe, kryte obuwie. Niestety w przypadku półbutów i kozaków bardzo często pojawia się problem związany z nadmiernym poceniem się stóp. W wilgotnym obuwiu rozwijają się bakterie, a co za tym idzie buty zaczynają brzydko pachnieć. Poniżej kilka sposobów na skuteczne odświeżenie obuwia za pomocą prostych domowych metod.
Reklama
1. Gazeta z olejkiem zapachowym Gazeta doskonale pochłania wilgoć i warto ją wykorzystać do suszenia obuwia. Kiedy przemoczysz buty zaraz po ich zdjęciu napchaj do środka pogniecione gazety. Wymień je kilkakrotnie aż do momentu, gdy obuwie będzie już suche. Gazety możesz skropić olejkiem herbacianym lub miętowym. Dzięki temu dodatkowi buty nie tylko szybko wyschną, ale również będą miały świeży zapach.  2. Koci żwirek Nawet jeśli w domu nie masz kota, to koci żwirek z pewnością warto mieć. Żwirek ma wiele właściwości, które można wykorzystać w domu. Przede wszystkim doskonale pochłania wilgoć i neutralizuje wszelkie zapachy. Dlatego doskonale nadaje się do odświeżania obuwia. Wystarczy, że napełnisz czystą skarpetkę żwirkiem i umieścisz ją w bucie.
Reklama
Pozostaw ją tam przez kilka godzin, a będziesz zachwycona wynikiem. 3. Odświeżacze prosto ze spiżarni Wnętrze obuwia można również odświeżyć korzystając z produktów spożywczych. Do tego celu doskonale nadaje się m.in. soda oczyszczona oraz mielona kawa. Należy nasypać je do skarpetki i włożyć do buta na kilka godzin. Obie te substancje pochłaniają wilgoć i zneutralizują nieładny zapach. Podobnie działa również herbata. Można włożyć do butów torebki z herbatą lub wsypać liściastą herbatę do skarpetki. 4. Zamrażarka Jeśli obuwie brzydko pachnie, co jest wynikiem działalności bakterii, należy je zdezynfekować. Bakterie nie lubią zimna, stąd też jednym z pomysłów na odświeżenie obuwia jest zamrożenie go.
Reklama
Buty należy włożyć do woreczka foliowego i umieścić w zamrażarce na dwa dni. W tym czasie wszystkie bakterie zostaną zniszczone, a buty zdezynfekowane. Należy jednak pamiętać, że nie można wkładać do zamrażarki obuwia ze skóry, ponieważ ulegnie ono zniszczeniu.  5. Wkładki W sklepach obuwniczych można kupić specjalne wkładki. Wśród nich są m.in. takie, które pochłaniają wilgoć, działają antybakteryjnie i w ten sposób chronią buty i stopy przed przykrym zapachem. Jeśli Twój problem z obuwiem jest bardzo męczący a inne sposoby zawodzą zawsze możesz skorzystać z tych wkładek.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama