4 najmodniejsze sporty

4 najmodniejsze sporty

Polki zaczynają się ruszać. Coraz więcej z nas biega, jeździ na rowerze czy trenuje na siłowni. Na potrzebę ruchu odpowiedziało wiele siłowni i fitness clubów i powstały nowe możliwości uprawiania sportu. Poniżej lista dyscyplin, które najchętniej wybierają panie.
Reklama
  1. Nordic walking
Marsz z kijkami stał się prawdziwym hitem. Szacuje się, że już nawet 3 miliony Polaków chodzi regularnie na marsze z kijkami. Sport ten nie jest szczególnie wymagający i mogą go uprawiać niemal wszyscy. Jedynymi przeciwwskazaniami do tego typu aktywności jest uszkodzenia aparatu ruchu lub zapalenie stawów. Marsz z kijkami doskonale działa na układ krążenia, poprawia pracę układu oddechowego i ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów. Godzina marszu pozwala spalić ok. 400 kcal.
  1. Pole dance
To dyscyplina sportu, która wielu osobom nie najlepiej się kojarzy. Najczęściej wybierana jest przez młode i szczupłe kobiety, ponieważ wydaje się, iż osoby o większej tuszy sobie nie poradzą.
Reklama
Przeglądający filmy na stronach internetowych mogą sami stwierdzić, że to nie do końca prawda, ponieważ w sieci pokazane są także panie o potężnej sylwetce, które doskonale sobie radzą. Taniec na rurze to prawdziwa akrobatyka. Doskonale wzmacnia mięśnie brzucha, wyszczupla uda i ręce, zmniejsza lub likwiduje cellulit. Podczas godzinnego treningu można stracić nawet 600 kcal. Niestety na początku treningów należy liczyć się z wieloma uszkodzeniami ciała takimi jak otarcia czy siniaki.
  1. Zumba
To połączenie aerobiku i tańca. Zajęcia z zumby skierowane są do wszystkich osób, które mają ochotę ćwiczyć.
Reklama
Podczas godzinnego treningu można spalić nawet 800 kcal, co sprawia, że chętnie uczestniczą w zajęciach osoby z nadwagą. Warto przy okazji zauważyć, że zumba występuje w wielu wariantach dostosowanych do możliwości osób trenujących. W przypadku osób mających problemy z układem ruchu polecana jest aquazumba – czyli ćwiczenia do muzyki w basenie. W tym wypadku woda nieco odciąża stawy. Podobnie działa zumba sentao, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem krzesła. Dla seniorów stworzono zumbę gold, która zawiera ćwiczenia poprawiające kondycję ćwiczących. Dla dzieci organizowane są zajęcia o nazwie zumba junior.
  1. Boks
To brutalny i bardzo męski sport, aczkolwiek w ostatnim czasie stał się popularny również wśród kobiet.
Reklama
Coraz więcej pań wybiera treningi bokserskie zamiast bardziej kobiecych sportów. W większości przypadków trening opiera się na uderzeniach w worek, a nie w przeciwnika na ringu. Warto zauważyć, że treningi bokserskie na początku mogą zawieść oczekiwania, ponieważ nie przebiegają tak jak sobie to wyobrażamy. Zanim trener wpuści ćwiczącego na ring, najpierw czeka go duża dawka ćwiczeń przygotowujących. Niemniej jednak warto wybrać boks, ponieważ nie tylko pozwala spalić kalorie, ale także podnosi pewność siebie i daje poczucie większego bezpieczeństwa. Zanim wybierzesz ten rodzaj aktywności fizycznej musisz wiedzieć, że nie powinny go trenować osoby z chorobami neurologicznymi oraz z wadami wzroku.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama