5 kroków do wyleczenia jelitówki
Udostępnij Google News
Zdrowie

5 kroków do wyleczenia jelitówki

Grypa jelitowa tak naprawdę nie ma nic wspólnego z popularną i znaną wszystkim grypą. Jelitówka to zakażenie przewodu pokarmowego, które obejmuje zarówno żołądek, jak i jelito cienkie. Głównymi objawami są wymioty, biegunki, nudności, ogólne osłabienie i silne bóle brzucha. Jak zażegnać ten zdrowotny problem? Oto 5 kroków, które pozwolą Ci wrócić do zdrowia.

Stosuj dietę lekkostrawną

Przede wszystkim postaw na produkty lekkostrawne, nie obciążające żołądka. Takie jak kleiki, chude mięso, gotowane lub zrobione na parze warzywa.

Uzupełniaj elektrolity

Po trzecie pamiętajmy o uzupełnianiu wypłukanych z organizmu elektrolitów. Najlepiej w tym celu udać się do punktu aptecznego i poprosić o specjalny specyfik w saszetkach. Nie jest to smaczne i zwłaszcza dzieci mają problem z wypiciem takiej mieszanki, ale w tym momencie można już zakupić elektrolity o różnych smakach. Pomocne okażą się być także probiotyki bogate w żywe kultury bakterii. Znajdziesz je w kapsułkach, ale także w jogurtach naturalnych czy kefirach.

Dbaj o higienę rąk

Po drugie w tym czasie szczególnie zadbajmy o higienę. Zarówno osoby chorej jak i osób przebywających w jej otoczeniu. Częste mycie rąk, wydzielenie osobnych naczyń kuchennych i ogólna ostrożność w kontaktach między chorym a zdrowym - takie zachowania powinny być pomocne w ograniczeniu rozprzestrzeniania się grypy żołądkowej.

Dużo odpoczywaj

Najlepszym sposobem na regenerację organizmu jest odpoczynek. Zazwyczaj osoba, która boryka się z problemem grypy żołądkowej nie ma siły na to, żeby normalnie funkcjonować. Z tego względu najlepiej na czas choroby nie wychodzić z łóżka, a już na pewno należy zostać w domu. Dzięki temu szybciej dojdziemy do siebie i nie będziemy rozprzestrzeniać zarazków.

Nawadniaj organizm

Po pierwsze pamiętajmy o nawadnianiu organizmu. Spożywanie dużych ilości wody i herbatek ziołowych okaże się niesamowicie pomocne. Unikajmy także ostrych potraw, jak i alkoholu, kawy czy ciężkostrawnego mleka.

UWAGA! Pamiętaj o szczepieniach ochronnych

Profilaktycznie warto skorzystać ze szczepień ochronnych, zwłaszcza jeżeli chcemy zadbać o zdrowie naszych dzieci. Najlepiej szczepić dzieci, które nie skończyły szóstego miesiąca życia.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie