3 powody, dla których warto wybrać choinkę naturalną
Udostępnij Google News
Dom i ogród

3 powody, dla których warto wybrać choinkę naturalną

Jeszcze kilka tygodni do Świąt Bożego Narodzenia, ale już wszyscy powoli zaczynają się przygotowywać. Coraz więcej czasu zajmuje nam zastanawianie się nad zakupem prezentów dla najbliższych, planowanie potraw świątecznych czy przygotowania do porządkowania domu. Pośród tego świątecznego zawrotu głowy, jak co roku, pojawia się pytanie „choinka naturalna czy sztuczna?”. Naszym zdaniem koniecznie musi być naturalna. Sama zobacz dlaczego.

Natura

Ludzie wybierają choinki „żywe” z wielu powodów. Jednym z nich jest niezwykły aromat, bez którego świętom czegoś brakuje. Kolejnym powodem jest piękny kolor i niepowtarzalność takich naturalnych choinek. Mając wspaniałą choinkę w domu możesz być pewna, że nikt nie ma takiej samej, co niestety jest zupełnie niemożliwe jeśli wybierzesz choinkę sztuczną w markecie. Dodatkowego uroku nadaje drzewku spadające igliwie, aczkolwiek ten element naturalności jest raczej uważany za wadę choinki naturalnej.

Tradycja

Kolejnym powodem, dla którego wybieramy drzewka z lasu jest tradycja. W wielu domach choinki przez całe pokolenia były zawsze żywe. Dlatego też niezależnie od tego jak ładne i trwałe są sztuczne choinki, na stojaku i tak zawsze pojawia się choinka naturalna.

Ekologia

To, jaka choinka jest bardziej ekologiczna czy ta naturalna czy może sztuczna zależy od punktu widzenia. Niemniej jednak trzeba przyznać, że choinka naturalna ma kilka cech, które działają na jej korzyść. Przede wszystkim po okresie świąt można ją spalić, lub wyrzucić nie martwiąc się, że przez kolejne kilkaset lat będzie się rozkładała. Ponadto coraz częściej w naszych domach zamiast choinek ciętych pojawiają się choinki w donicach, które potem można postawić na balkonie lub zasadzić w ogrodzie.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie