Choinka sztuczna – praktyczna i wygodna

Choinka sztuczna – praktyczna i wygodna

Choinka to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. W domach naszych dziadków zawsze stało piękne naturalne drzewko pochodzące z lasu. Dziś, coraz częściej w naszych mieszkaniach zamiast naturalnych choinek można spotkać sztuczne drzewka. Zanim powiesz sztucznym drzewkom stanowcze „nie”, najpierw poznaj ich zalety i wady.
Reklama

Trwałość – zaleta czy wada?

Największą zaletą choinek sztucznych jest ich trwałość. Niektórzy uważają, że są one ekologiczne, ponieważ raz kupione drzewko można używać wiele lat chroniąc w ten sposób naturalne drzewka przed ścięciem. Inni uważają, że jest wręcz przeciwnie, ponieważ sztuczne choinki wykonane są z tworzyw, które się nie rozkładają i po wyrzuceniu ich mogą nawet przez wiele dziesięcioleci zaśmiecać naszą planetę. Niemniej jednak sztucznym drzewkom trzeba oddać sprawiedliwość i stwierdzić, że w ciepłych mieszkaniach sprawdzają się znacznie lepiej niż drzewka naturalne. Ich główną zaletą jest brak opadających igieł, dzięki czemu mogą cieszyć oczy przez wiele tygodni.

Bezpieczeństwo

Kolejną zaletą sztucznych choinek jest to, że są bezpieczniejsze dla dzieci.
Reklama
Maluchy, które raczkują i chętnie wkładają do buzi wszystko to, co znajdą na drodze, nie są narażone na zjedzenie igieł z prawdziwego drzewka. Nie trzeba się również obawiać, że dziecko pokłuje sobie rączki szpilkami, znajdującymi się na podłodze.

Porządek

Sztuczne choinki to także łatwiejsze utrzymanie domu w czystości. Brak opadających igieł sprawia, że nie ma konieczności odkurzania i zamiatania kilka razy dziennie, aby na podłodze nie było zielono od spadającego igliwia.

Nowoczesny wygląd

Poza praktycznymi zaletami sztucznych drzewek takimi jak trwałość, bezpieczeństwo i łatwość w utrzymaniu porządku, mają one również inne zalety. Najważniejszą z nich jest ich wgląd.
Reklama
Obecnie w sklepach można kupić drzewka, które wyglądają niemal identycznie jak prawdziwe. Można wybrać sztuczne odpowiedniki sosny, jodły lub świerku. Zeszłorocznym hitem były choinki, których igły były zakończone światłowodami. Dzięki specjalnej konstrukcji choinka pięknie świeci nawet bez łańcucha światełek. Dla osób, które lubią nowoczesny design są dostępne również choinki w nowoczesnym wydaniu.

Wady sztucznych choinek

Niestety poza zaletami sztuczne drzewka mają również swoje wady. Jedną z nich jak już wspomniano powyżej jest ich trwałość i pewnego rodzaju „niezniszczalność”. Poza tym sztuczne choinki nie pachną, co dla wielu osób jest bardzo ważne. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama