Pomysły na prezent pod choinkę dla dziecka
Udostępnij Google News
Dziecko

Pomysły na prezent pod choinkę dla dziecka

Czas świąt kojarzy się ze spokojem, rodzinnym ciepłem, choinką, uśmiechem najmłodszych i oczywiście pysznym jedzeniem. Jednak święta to nie tylko ta wspaniała atmosfera, to również męczące przygotowania, długie godziny spędzone w kuchni oraz niezwykle długi czas na zakupach w poszukiwaniu prezentów. W święta spotykamy się z bliższymi i dalszymi krewnymi, często nie mamy pojęcia, co tak naprawdę osobie tej by się spodobało, ale wydaje nam się że prezent powinniśmy kupić.A już na pewno musimy mieć prezenty dla wszystkich dzieci.Tu zwykle pojawia się problem, szczególnie jeśli nie mamy własnych dzieci lub są one już dorosłe. Nie wiemy czym obecnie bawią się dzieci, co może być im potrzebne, co dane dziecko lubi, co już ma i z czego będzie się cieszyć.

Godzinami krążymy po sklepach lub przeglądamy oferty sklepów internetowych w poszukiwaniu naszym zdaniem oryginalnych i ciekawych zabawek i akcesoriów dla dzieci. Aby w tym roku nieco ułatwić poszukiwania przedstawimy wam nasze 9 propozycji świątecznych podarków. Jednak 3 z nich dotyczą małych dzieci, 3 dzieci w wieku szkolnym a ostatnie 3 nastolatków.

Propozycje na prezent dla najmłodszych:

Małe dzieci stale poznają otaczający je świat, zabawka nie musi być wcale skomplikowana, żeby je zainteresować. Sam fakt, że będą bawić się czymś z czego jeszcze nie korzystały będzie już dla nich emocjonujący. My sugerujemy wybór zabawek edukacyjnych czyli takich, które wspomagają rozwój małych odkrywców:

  • Ciastolina, plastelina – lepienie najróżniejszych przedmiotów powstających z pięknych kolorów, dzięki którym dziecko może pracować ze swoją wyobraźnią rozwija pracę dłoni, ułatwia chwytanie i wykonywanie precyzyjnych ruchów. Sugerujemy ciekawy zestaw ciastoliny z rozmaitymi foremkami i funkcjami dzieciaki będą wniebowzięte.
  • Drewniane klocki i układanki – są bezpieczne dla dzieci, a często łączą się również z nauką zawierając literki, cyferki, różne zwierzątka lub pojazdy, układając dziecko ćwiczy sprawność dłoni, a podczas wspólnej zabawy z rodzicami przygotowuje się do nauki czytania, pisania i liczenia.
  • Interaktywne maskotki – uczą dzieci kolorów, literek, cyferek czy nawet języków obcych. Maluchowi spodoba się kolorowy, świecący, grający i śpiewający pluszak. Dostępne w różnych wariantach.

Propozycje na prezent dla dzieci w wieku szkolnym:

Dzieci w tym wieku chłoną wiedzę jaką dostarcza im otoczenie, bardzo szybko się uczą i są niezwykle ciekawe wszystkiego co nowe. Jeśli dziecko coś bardzo lubi i o tym wiemy warto się zainteresować i wesprzeć je prezentem w pasji. Jeśli jednak nie mamy pojęcia co kupić możemy wybrać jeden z pomysłów na prezenty:

  • Klocki lego/ zestaw do tworzenia biżuterii – oczywiście dziewczynki również mogą bawić się lego jednak znacznie częściej są one wybierane dla chłopców, zestaw do samodzielnego tworzenia biżuterii natomiast rozwija podobne sfery jak budowa z klocków.
  • Mikroskop, luneta – dzieci w tym wieku mają bardzo szerokie zainteresowania i wciąż szukają czegoś co będzie je pasjonować mikroskop lub luneta z całą pewnością się spodobają bo pomogą w odkrywaniu świata i w nauce.
  • Ciekawa książka przygodowa – może być to pozycja w ostatnim czasie bardzo popularna jednak, dobrze upewnić się u rodziców, że dziecko zainteresuje się ta książką i że jeszcze jej nie ma.

Propozycje na prezenty dla nastolatków:

Nastolatki mają już najczęściej własne upodobania i bez konsultacji ciężko idealnie trafić w ich gusta. Jeśli mamy taką możliwość porozmawiajmy z rodzicami lub samym dzieckiem, bo w tym wieku zazwyczaj nie wierzą już w mikołaja i same będą wolały dostać coś co im się spodoba. Jeśli jednak takiej możliwości nie ma zajrzyjmy do naszej listy:

  • Zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych – chłopcy zaczynają się golić, dziewczynki używać pierwszych kosmetyków, zarówno pielęgnacyjnych jak i kolorowych. Te demakijażu odradzamy bez porozumienia z rodzicami. Jednak zestawy pielęgnacyjne zarówno dla dziewcząt jak i chłopców będą bardzo bezpiecznym prezentem.
  • Ciekawa książka – jeśli nie możemy porozumieć się z rodzicami warto unikać bardzo głośnych pozycji, bo dziecko może już ją mieć, może za to poszukać czegoś bardzo ciekawego dostosowanego dowie ku dziecka.
  • Sprzęt – dobre słuchawki, odtwarzacz muzyki itp. Z cała pewnością jest wiele „przydatnych” dla nastolatka gadgetów tego typu.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie