Zabawa z dzieckiem
Canva.com

6 prostych i kreatywnych zabaw, gdy dziecko jest chore. Radość gwarantowana!

Kiedy dziecko jest chore, nie zawsze można wyjść na zewnątrz i bawić się. Może to prowadzić do znudzenia i poirytowania. Oto sześć propozycji gier, które pozwolą na miłe spędzenie czasu i krótką chwilę zapomnienia od chorób i trosk dla naszej małej pociechy.
Reklama

Jak sprawić uśmiech choremu dziecku?

Zabawa z dzieckiem
Canva.com

Choroba dziecka to bardzo trudny czas nie tylko dla naszej pociechy, ale i dla rodziców. Chyba każdy rodzic wie, jak trudno jest sprawić radość obolałemu, czy zakatarzonemu dziecku. Mamy dla was kilka pomysłów na zabawy, które sprawią, że maluch ucieszy się i na chwilę zapomni o dyskomforcie.

Pierwszą zabawą, którą z łatwością możecie przeprowadzić w domu będzie zbudowanie pojazdu z ozdobnego kartonu lub tektury. Karton może stać się prawdziwym statkiem kosmicznym lub okrętem wojennym.

Reklama

Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie materiały do dekoracji - kredki, pisaki, farbki, a może bibułki? To wszystko zależy od waszej kreatywności. A po wszystkim - ahoj przygodo!

Kolejnym ciekawym pomysłem będzie przeglądanie starych zdjęć i wieczorne opowieści o bliskich malucha. Choroba pociechy może być okazją do wielu rozmów i podróżowania w czasie.

Warto zaopatrzyć się w specjalne masy sensoryczne dla dzieci. W sklepach dostępne są masy papierowe, slime, masa solna, ciastolina, piankolina i masa porcelanowa. Dzięki tym materiałom możecie wspólnie lepić całe popołudnie ludziki, które będą miały imiona i osobowości.

Zabawy dla dużych i małych

Chorą pociechę z pewnością ucieszą wycinanki i kolorowanki. To doskonały pomysł na rozwój umiejętności manualnych i tworzenie swojego, kolorowego świata. Pomysły na kreatywne zabawy plastyczne: rysowanie zwierząt, wyklejenie z gazet kwiatów, origami, plakat dla rodziców.

Dzieci uwielbiają także tworzenie bazy. Wystarczy, że na kilku krzesłach zawiesicie koce, a na podłodze ułożycie miękkie koce i poduszki lub materac. W ten sposób możecie oglądać bajki albo rozmawiać o superbohaterach.

Ostatnia zabawa to Jaka to melodia? Na wzór popularnego telewizyjnego teleturnieju warto ułożyć specjalną playlistę i pozwolić dziecku odgadywać oraz śpiewać piosenki.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama