Dlaczego warto wzbogacać dietę orzechami?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dlaczego warto wzbogacać dietę orzechami?

Zastanawiasz się dlaczego warto wzbogacać dietę orzechami? Po pierwsze perfekcyjnie wpływają na pracę praz kondycję mózgu, poprawiają pamięć, dostarczają nam korzystnych tłuszczy, minerałów i witamin.

Co daje regularne spożywanie orzechów?

Składniki, które zawierają orzechy, skutecznie pobudzają pracę naszego mózgu. Specjaliści stwierdzili, że regularne spożywanie orzechów, w doskonały sposób poprawia zdolności umysłowe, jak i pozwala nam na większą mobilizację w codziennych działaniach. Dodatkowo, co jest bardzo istotne, regularnie jedząc orzechy, w łatwy sposób można uzupełnić niedobór żelaza, magnezu, wapnia oraz potasu. Ponadto, orzechy mają świetny wpływ na nasz metabolizm oraz likwidują zły cholesterol. Jeżeli chodzi o redukcję złego cholesterolu, powinnyśmy sięgać przede wszystkim po migdały, bogate w ubichinon oraz po orzechy włoskie bogate w kwas alfa-linolowy.

Kaloryczność orzechów

orzechy włoskie – 640 kcal

orzechy laskowe – 630 kcal

pistacje – 580 kcal

orzeszki ziemne – 555 kcal

orzechy nerkowca – 555 kcal

migdały – 630 kcal

Orzechy a metabolizm

Na regulację naszego metabolizmu mają wpływ między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe. Największą ich ilość odnajdziemy w tak bardzo przez nas lubianych orzechach laskowych, czy włoskich. Ich jedzenie zapobiega gromadzeniu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Powinnyśmy spożywać kilka orzechów dziennie.

W czasach kiedy nie mamy na nic czasu i każdy z nas jest niezwykle zabiegany, często zapominamy o swoim zdrowiu. Dłuższe jego zaniedbywanie może prowadzić do poważnych problemów. Jak sobie pomóc? Postawmy na to, co naturalne! Regularne spożywanie orzechów, dedykowane jest osobom przemęczonym, intensywnie pracującym, uczniom, osobom starszym oraz kobietom w ciąży, czyli wszystkim tym, którzy potrzebują dużo pozytywnej energii.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie