6 sposobów na szczuplejszy wgląd
Udostępnij Google News
Uroda

6 sposobów na szczuplejszy wgląd

Idealna sylwetka to dla wielu kobiet niedoścignione marzenie. Są jednak sposoby, dzięki którym nawet osoba mająca kilka nadliczbowych kilogramów może wyglądać szczuplej. Poznaj sprawdzone triki na optyczne odchudzanie.

 1. Dobra postawa

Jeśli garbisz się ukrywając obfity biust musisz pamiętać, że równocześnie uwidaczniasz swój brzuch. Nawet jeśli jest on niewielki rzuca się w oczy. Wyprostuj się, a znikną fałdki na brzuchu, zaś umiejętnie dobrane dekolty i biżuteria sprawią,a że biust niezależnie od wielkości, będzie wyglądał doskonale.

 2. Fryzura

Zbyt długie lub krótkie włosy też nie zawsze dodają uroku właścicielce. Jeśli chcesz wysmuklić sylwetkę postaw na fryzurkę średniej długości. Najlepiej jeśli włosy kończą się między linią brody a ramionami. Dodatkowym atutem będą miękkie fale okalające twarz. Tego typu fryzura ukrywa prawdziwy kształt i wielkość twarzy, co działa na jej korzyść.

 3. Opalenizna

Delikatna opalenizna optycznie zmniejsza ilość kilogramów, dlatego warto zadbać o ładny kolor skóry. Latem jest to łatwiejsze, ponieważ wystarczy zrobić sobie dłuższy spacer, a skóra nabiera ładnego koloru. Niestety zimą opalenizna naturalna jest trudniejsza do uzyskania, ale można skorzystać z opalania w solarium albo z kosmetyków brązujących. Nadadzą skórze ładny odcień a dodatkowo optycznie zabiorą nawet kilka kilogramów.

 4. Paski

Można się spotkać z przekonaniem, że cienki pasek w pasie podkreśla talię. To niewątpliwie prawda i warto ten zabieg stosować – jeśli ma się szczupłą sylwetkę, której brakuje wcięcia. Jeśli masz kilka kilogramów za dużo pasek będzie działał odwrotnie. Jeżeli lubisz nosić paski zdecyduj się na szeroki pas noszony na biodrach, który wyrówna i wyszczupli całą sylwetkę.

 5. Torebka

Można zadać sobie pytanie „Co torebka ma wspólnego ze szczupłą sylwetką?”. Jak się okazuje – całkiem sporo. Kupując torebkę nie wybieraj bardzo małych modeli ani dużych typu worek. Maleńkie torebki uwidaczniają duże rozmiary właścicielki, zaś wielkie worki dodają optycznie objętości. Postaraj się też nie nosić torebki na wysokości pasa, ponieważ optycznie poszerza.

 6. Długie nogi

Nóg fizycznie nie wydłużysz, ale możesz tak dobrać ubranie oraz buty, aby wyglądały na dłuższe i smuklejsze. Przede wszystkim musisz pamiętać o zasadzie, że im więcej linii poziomych tym krótsze nogi. Dlatego najlepiej ubierać buty, rajstopy i spódnice w podobnej tonacji. Jeśli wolisz spodnie wybieraj takie, które zachodzą delikatnie na buty i nie widać w nich kostek. Szukając dla siebie obuwia postaw na czółenka na wyższym obcasie. Najlepiej jeśli będzie to obcas klockowy, ponieważ wysmukli sylwetkę. Szpilki są lubiane przez kobiety, ale nie najlepiej sprawdzają się u pań z mocniej zbudowaną łydką, ponieważ optycznie jeszcze ją pogrubiają.

Źródło zdjęcia: fotolia.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie