Jak dbać o siebie po 30-stce? 12 praktycznych wskazówek
Udostępnij Google News
Uroda

Jak dbać o siebie po 30-stce? 12 praktycznych wskazówek

Gdy masz 20 lat, nie musisz się za dużo natrudzić, by wyglądać dobrze. Prawdziwe schody zaczynają się po 30-stce. Dowiedz się, jak dbać o siebie i o cerę po 30. roku życia.

1. Codziennie nakładaj na twarz krem przeciwsłoneczny.

2. Znajdź fryzjera, który cię rozumie.

3. Pij dużo wody.

4. Rób regularnie zabiegi na twarz - tzn. co 3 miesiące.

5. Nawilżający krem już nie wystarczy. Spraw sobie pierwszy krem przeciwzmarszczkowy dla osób po 30-stce.

6. Używaj specjalnego kremu na noc i innego na dzień. W nocy twoja cera przyjmie więcej składników odżywczych - warto więc używać wtedy mocniejszego kremu. Krem na noc nie nadaje się zaś pod makijaż.

7. Zacznij używać kremu pod oczy - spraw, by skóra pod oczami była nawilżona i elastyczna i chroń się w ten sposób przed pierwszymi zmarszczkami pod oczami.

8. Nawilżaj dłonie - używaj balsamu do rąk. Do rąk używaj też kremu przeciwsłonecznego. Skóra rąk morze starzeć się szybciej, bo jest częściej niż reszta ciała wystawiana na słońce.

9. Włosy starzeją się tak samo jak skóra, dbaj również o ich nawilżenie. Stosuj głęboko regenerującą maskę na włosy co kilka tygodni.

10. Używaj łagodnej szczotki do włosów. Po 30-stce włosy zaczynają częściej wypadać, dlatego spraw sobie szczotkę z zaokrąglonymi włóknami, która nie szarpie włosów i jest łagodniejsza dla skóry głowy.

11. Rzuć palenie - cera od razu będzie lepiej wyglądać.

12. Zawsze zmywaj makijaż przed pójściem spać.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie