4 domowe sposoby na odzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu
Udostępnij Google News
Uroda

4 domowe sposoby na odzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu

Niestety, ale nasze zęby wraz z wiekiem tracą swój śnieżnobiały kolor. Często przyczyną są barwniki, które zawierają prawie wszystkie napoje i pokarmy. Uwielbiasz się uśmiechać, ale coraz rzadziej to robisz ze względu na pogarszający się stan Twoich zębów i marzysz o odzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu? Dowiedz się, jak możesz to zrobić za pomocą domowych sposobów.

Olej kokosowy

Jest to nieszkodliwy, naturalny sposób na wybielenie naszych zębów. Nie musimy tworzyć żadnych skomplikowanych mieszanek. Możemy płukać jamę ustną samym olejem kokosowym bez dodatków, jak i wymieszać go z pastą do zębów i w ten sposób czyścić. Olejek w perfekcyjny sposób usunie niechciane przebarwienia.

Ocet jabłkowy

Szczególnie dedykowany jest palaczom oraz smakoszom kawy. Jeśli chcemy zniwelować skutki uboczne tych dwóch używek, płuczmy jamę ustną octem jabłkowym. Należy jednak pamiętać o szkodliwym działaniu octu na szkliwo. Z tego względu bezpośrednio po zabiegu trzeba dokładnie wyszczotkować zęby.

Soda oczyszczona

Ma ona silne właściwości wybielające. Są dwa triki jej stosowania. Pierwszy jest prosty i oczywisty – wystarczy, że przepłuczemy jamę ustną roztworem wody z sodą oczyszczoną. Jeśli jednak niezbyt dobrze znosimy specyficzny smak sody, równie dobrze możemy zanurzyć samą szczoteczkę w roztworze i rozprowadzić go po samym uzębieniu. Należy jednak pamiętać, żeby zachować ostrożność, ponieważ zbyt częste stosowanie tej metody może osłabić kondycję szkliwa.

Truskawki

Warto po nie sięgnąć, jeśli chcemy wybielić nasze zęby. Wystarczy, że zmiksujemy lub po prostu starannie rozdrobnimy kilka truskawek (mogą być mrożone). Produkt, który otrzymamy będziemy wcierać w zęby. Truskawki zawierają naturalny, więc też mało szkodliwy kwas, który w perfekcyjny sposób usunie plamy po piciu oraz jedzeniu. Po kilku minutach należy wypłukać jamę ustną za pomocą wody.

Pamiętaj o tym, żeby zachować ostrożność i nie przesadzać z ilością domowych zabiegów, ponieważ może na tym ucierpieć szkliwo Twoich zębów.

Źródło zdjęć: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie