Skąd wiemy, że biustonosz jest dobrze dobrany?
Udostępnij Google News
Uroda

Skąd wiemy, że biustonosz jest dobrze dobrany?

Choć powoli się to zmienia, jest jeszcze wiele kobiet, które wstydzą się na samą myśl o tym, żeby poprosić specjalistę o pomoc w doborze odpowiedniego biustonosza. Zazwyczaj same podejmujemy taką decyzję i niestety, ale często są to błędne wybory. Dlaczego jest to tak ważne, aby biustonosz był dobrze dobrany?

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale źle dopasowany biustonosz może nawet uszkodzić tkankę piersi! Szczególnie narażone na takie skutki są kobiety z dużym biustem, ponieważ to właśnie w ich przypadku częściej pojawiają się bolesne odgniecenia w okolicach piersi i ramion.

5 wskazówek, które pomogą Ci idealnie dobrać biustonosz:

  1. Stanik powinien odpowiednio przylegać do skóry. Skąd mamy wiedzieć, co w tym przypadku oznacza słowo "odpowiednio"? Powinnaś być w stanie wsunąć pomiędzy materiał a ciało dwa palce. Jeśli tak właśnie będzie, zyskasz poprawne utrzymywanie piersi. Zwróć także uwagę na ułożenie biustonosza na plecach, a mianowicie czy nie podciąga się do góry w stronę karku. Zapięcie powinno znajdować się centralnie pod łopatkami.
  2. Miseczka nie może być ani zbyt duża, ani zbyt mała. Pierś powinna wypełniać ją w całości. Jednak pamiętajmy też o tym, że pierś nie może być zbyt ściśnięta przez miseczkę, ponieważ jest to po prostu niezdrowe.
  3. Po przymierzeniu stanika, musisz sprawdzić czy Twój biust się w nim nie przemieszcza, a biustonosz nie przekręca. W tym celu wykonaj kilka skoków czy skrętów.
  4. Sprawdź czy fiszbiny leżą dokładnie pod piersiami oraz czy kończą się mniej więcej w połowie pachy. Jeśli tak, to znaczy, że biustonosz jest dopasowany.
  5. Nie zapominaj o zwróceniu uwagi na ramiączka. Muszą pomagać w unoszeniu biustu. Pamiętaj o ich regulacji, dzięki czemu sprawdzisz, czy podtrzymują Twój biust wystarczająco dobrze.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie