Znane i sprawdzone sposoby na kaca
Udostępnij Google News
Zdrowie

Znane i sprawdzone sposoby na kaca

Za nami Boże Narodzenie i zapewne także świąteczna impreza ze znajomymi czy rodziną, a przed nami Sylwester. Zastanawiasz się jak poradzić sobie z kacem i towarzyszącymi mu objawami? Oto sprawdzone sposoby na kaca!

Kawa

Może nie jest to zbyt zdrowa opcja, ale po przebudzeniu powinno się wypić szklankę kawy z dużą ilością mleka, a gwarantowana jest poprawa samopoczucia. Można także dodać do niej odrobinę soku z cytryny.

Witaminy

Jeśli z rana towarzyszy Ci kac, sięgnij po witaminy, których niedobór musisz uzupełnić. Możesz spożyć je w postaci naturalnej, przygotowując sobie koktajl warzywno-owocowy.

Uzupełnianie płynów

Kac to nic innego jak skutek odwodnienia organizmu. Żeby ponownie go nawodnić, musimy regularnie dostarczać mu wody mineralnej. Mniej więcej szklankę co 30-40 minut.

Uważaj na to, co jesz

Zawsze gdy męczą Cię objawy kaca, masz ochotę na spożycie wysokokalorycznego, tłustego posiłku? Nie jest to dobry pomysł! Sięgnij po potrawę bogatą w witaminy, dobre kwasy tłuszczowe i potrzebne organizmowi składniki oraz minerały.

Sen

Sen może okazać się zbawienny, zwłaszcza jeśli tuż przed położeniem się spać, zażyjemy tabletkę przeciwbólową i wypijemy elektrolity.

Ćwiczenia

Tak, wysiłek fizyczny jest w stanie szybko doprowadzić nas do porządku. W końcu nie bez przyczyny powstało powiedzenie, iż "na kaca najlepsza jest praca" - zwłaszcza ta fizyczna.

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa powinny być głównymi składnikami diety anty-kac, ponieważ zawierają ogrom witamin naturalnego pochodzenia.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie