Sposoby na zziębnięte stopy

Sposoby na zziębnięte stopy

Zimą częstym problemem są zziębnięte stopy. Chłód odczuwamy najczęściej po spacerach. Jednak zdarza się też uczucie zimna, które bardzo utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwia zaśnięcie. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na rozgrzanie.
Reklama
Peeling cukrowy Preparat do peelingu stóp można kupić w drogerii lub zrobić samodzielnie w domu. Peeling tego typu powinien być gruboziarnisty. Robiony z jego pomocą masaż pobudza naczynia znajdujące się w skórze i poprawia ukrwienie. To zaś prowadzi do ogrzania zmarzniętych stóp. Przy okazji cukier zawarty w kosmetyku nawilża stopy i pomaga w usunięciu starego naskórka. Oliwka imbirowa Imbir ma właściwości rozgrzewające stąd też herbata z dodatkiem kawałka kłącza tej rośliny polecana jest podczas przeziębień oraz w chłodne dni, gdy chcemy się rozgrzać. Zalety imbiru można też wykorzystać do rozgrzania stóp. Przygotowana w domu oliwka z dodatkiem świeżego imbiru wsmarowywana w skórę zimnych stóp potrafi zdziałać cuda. Cynamonowa kąpiel Cynamon to kolejna przyprawa działająca rozgrzewająco na nasz organizm. Kiedy masz zmarznięte stopy skorzystaj z jego właściwości. Ciepła kąpiel z dodatkiem soli i olejku cynamonowego szybko je rozgrzeje.
Reklama
Przy okazji warto podkreślić, że cynamon ma właściwości antyseptyczne. Dlatego z kąpieli z dodatkiem tej przyprawy powinny korzystać wszystkie osoby z nadpotliwością stóp. Zapobiegnie on rozwijaniu się bakterii i nieprzyjemnemu zapachowi. Elektryczny but Jeśli nie masz ochoty lub czasu na kosmetyczne rozgrzanie swoich stóp, możesz skorzystać z nowoczesnych wynalazków. Jednym z nich jest elektryczny but. Jest to urządzenie w kształcie szerokiego buta, do którego wkłada się obie stopy. Po włączeniu działa on podobnie jak elektryczny koc. Stopy szybko rozgrzewają się i problem na pewien czas znika. Zaletą buta jest możliwość skorzystania z niego niemal w każdym momencie. Możesz grzać stopy podczas pracy przy biurku, czytania na fotelu a nawet oglądania telewizji na kanapie.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama