Sposoby na zziębnięte stopy
Udostępnij Google News
Zdrowie

Sposoby na zziębnięte stopy

Zimą częstym problemem są zziębnięte stopy. Chłód odczuwamy najczęściej po spacerach. Jednak zdarza się też uczucie zimna, które bardzo utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwia zaśnięcie. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na rozgrzanie.

Peeling cukrowy

Preparat do peelingu stóp można kupić w drogerii lub zrobić samodzielnie w domu. Peeling tego typu powinien być gruboziarnisty. Robiony z jego pomocą masaż pobudza naczynia znajdujące się w skórze i poprawia ukrwienie. To zaś prowadzi do ogrzania zmarzniętych stóp. Przy okazji cukier zawarty w kosmetyku nawilża stopy i pomaga w usunięciu starego naskórka.

Oliwka imbirowa

Imbir ma właściwości rozgrzewające stąd też herbata z dodatkiem kawałka kłącza tej rośliny polecana jest podczas przeziębień oraz w chłodne dni, gdy chcemy się rozgrzać. Zalety imbiru można też wykorzystać do rozgrzania stóp. Przygotowana w domu oliwka z dodatkiem świeżego imbiru wsmarowywana w skórę zimnych stóp potrafi zdziałać cuda.

Cynamonowa kąpiel

Cynamon to kolejna przyprawa działająca rozgrzewająco na nasz organizm. Kiedy masz zmarznięte stopy skorzystaj z jego właściwości. Ciepła kąpiel z dodatkiem soli i olejku cynamonowego szybko je rozgrzeje. Przy okazji warto podkreślić, że cynamon ma właściwości antyseptyczne. Dlatego z kąpieli z dodatkiem tej przyprawy powinny korzystać wszystkie osoby z nadpotliwością stóp. Zapobiegnie on rozwijaniu się bakterii i nieprzyjemnemu zapachowi.

Elektryczny but

Jeśli nie masz ochoty lub czasu na kosmetyczne rozgrzanie swoich stóp, możesz skorzystać z nowoczesnych wynalazków. Jednym z nich jest elektryczny but. Jest to urządzenie w kształcie szerokiego buta, do którego wkłada się obie stopy. Po włączeniu działa on podobnie jak elektryczny koc. Stopy szybko rozgrzewają się i problem na pewien czas znika. Zaletą buta jest możliwość skorzystania z niego niemal w każdym momencie. Możesz grzać stopy podczas pracy przy biurku, czytania na fotelu a nawet oglądania telewizji na kanapie.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie