3 kroki do zdrowych i pięknych włosów
Udostępnij Google News
Uroda

3 kroki do zdrowych i pięknych włosów

Miałaś piękne, lśniące włosy i gwałtownie ich stan zaczął się pogarszać? Każda z nas chciałaby, żeby jej włosy były zdrowe i wyglądały perfekcyjnie. Co zatem zrobić, kiedy ich kondycja pozostawia wiele do życzenia? Poznaj 3 proste kroki, dzięki którym znowu będziesz zadowolona z tego, jak się prezentują!

1. A jednak - wizyta u fryzjera

Zazwyczaj nasze myślenie jest takie - chce mieć długie, piękne włosy, więc omijam zakłady fryzjerskie szerokim łukiem. Nic bardziej mylnego! Jeżeli chcemy, by nasze włosy były przede wszystkim zdrowe, co jest podstawą ich wzrostu i kondycji, musimy regularnie korzystać z usług profesjonalistów. Jeśli obawiasz się, że Twój fryzjer zbytnio skróci włosy, pokaż mu dokładnie jakiej długości oczekujesz. Musisz jednak wiedzieć, że to fryzjer wie najlepiej, o ile należy skrócić włos, aby pozostawić jego niezniszczoną, zdrową część.

2. Przejrzyj swoje kosmetyki do włosów

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to własnie kosmetyki mogą szkodzić naszym włosom. Nie do pomyślenia, prawda? Niestety niektóre składniki zawarte w kosmetykach, mogą źle wpływać na kondycję włosa. Z tego względu wybieraj przede wszystkim kosmetyki o naturalnym, jak najbardziej ekologicznym składzie. W pierwszej kolejności zadbaj o jak najbardziej naturalny skład Twojego szamponu oraz odżywki do włosów. Nie zapomnij o wzmacnianiu włosów za pomocą olejków. Sprawią one, że włosy będą mocne, lśniące i po prostu zdrowe. Najczęściej polecane są: olejek tymiankowy, rycynowy, imbirowy, rozmarynowy, czosnkowy, czy łopianowy.

3. Zwróć uwagę na to, jak dbasz o włosy na co dzień

Myjesz włosy, lekko osuszasz ręcznikiem i bierzesz się za rozczesywanie? To główny błąd popełniany przez prawie każdą z nas. Takie postępowanie sprzyja osłabianiu końcówek, jak i środka włosa. Zanim chwycisz po szczotkę czy grzebień, pozwól włosom wyschnąć.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie