6 sposobów na wybielenie zębów domowym sposobem
Udostępnij Google News
Zdrowie

6 sposobów na wybielenie zębów domowym sposobem

Wybielanie zębów to bardzo popularny w ostatnich latach zabieg kosmetyczno-dentystyczny, który ma zapewnić nam piękny i zdrowy uśmiech. Wybielanie zębów w salonie dentystycznym jest jednak odpłatne i kosztowne, nierzadko także związane z tym co nieprzyjemne – borowaniem zębów.

Bowiem aby zacząć kurację wybielającą dentysta na pewno sprawdzi stan wszystkich naszych zębów i na początku postara się naprawić znalezione ubytki. Wybielanie zębów w domu za pomocą past i środków wybielających również jednak jest kosztowne, jedna mała pasta kosztuje czasem ok. 40 zł, a specjalne aplikatory razem z żelami nawet ponad 100 zł.

Jak więc spróbować wybielić swoje zęby domowymi, dostępnymi za darmo sposobami? Zobaczmy!

1. Odpowiednia mineralizacja szkliwa

Starajmy się skorzystać z dobroci sprzedawanych w aptekach minerałów, witamin i preparatów zawierających jedne i drugie. Ceny takich suplementów diety są niezwykle niskie – 2-6 zł. Odpowiednio zmineralizowane zęby łatwiej dają się wybielić, dlatego to jest krok pierwszy do otrzymania lśniącego białego uśmiechu.

2. Koktajl z cytryny i sody

Do szklanki dodajemy sok z połówki cytryny i dwie małe łyżeczki sody, następnie energicznie mieszamy składniki. Taki koktajl nakłady na powierzchnie zębów po ich uprzednim umyciu. Zmywamy całość po upływie około minuty – po dłuższym czasie trzymania koktajl działa niszcząco na szkliwo zębów.

3. Prawidłowe szczotkowanie zębów

Okazuje się, że bardzo niewiele osób w ogóle wie jak prawidłowo szczotkować zęby i robi to w sposób jednostajny. Zęby powinno szczotkować się ruchami kolistymi zataczając okręgi i masując jednocześnie dziąsła. Nie zapominajmy o tylnych ściankach zębów i poświęcajmy temu przynajmniej 5 minut rano i wieczorem. Dobrze wiemy, że przecież zazwyczaj kończymy szczotkowanie zaledwie po minucie. A to najważniejszy punkt aby w końcu uzyskać zdrowy, piękny uśmiech!

4. Niespożywanie niektórych płynów i pokarmów

Jest wiele napojów i pokarmów, które przyczyniają się do powstawania przebarwień na zębach.

Należy ograniczyć spożycie (lub całkiem wyeliminować z diety) takie produkty jak:

  • herbata
  • kawa
  • napoje gazowane z dużą ilością cukru
  • jagody

5. Czyszczenie zębów skórką banana

Po obraniu banana pozostawmy sobie jego skórkę i wewnętrzną częścią delikatnie masujmy zęby i dziąsła. Poświęćmy na to około 2-3 minut dziennie. Skórka banana zawiera w sobie takie składniki jak wapń, potas i witamina D, które znacznie przyspieszą wybielenie zębów.

6. Zaprzestanie palenia papierosów

Palenie papierosów jest jedną z najbardziej wyniszczających dla zębów aktywności. Powoduje powstawanie kamienia i brzydkiego zżółcenia zębów. Zaprzestanie palenia i stosowanie powyższych reguł w ciągu kilku miesięcy powinno przynieść spodziewane rezultaty – wybielenie zębów.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie