5 sposobów na rozdwajające się paznokcie
Udostępnij Google News
Uroda

5 sposobów na rozdwajające się paznokcie

Masz problem z rozdwajającymi się i łamliwymi paznokciami? W takim razie zacznij działać... Poniżej odkryjesz 5 sposobów, dzięki którym wzmocnisz i "uzdrowisz" płytkę paznokcia.

Olejek rycynowy

Używany jest jako środek regenerujący. Bardzo korzystnie wpływa na paznokcie. Wystarczy, że lekko podgrzany olejek wetrzemy w płytkę. Czynność należy wykonywać codziennie, najlepiej przed snem.

Witaminy

Jeśli przyczyną łamliwości Twoich paznokci jest niedobór witamin, musisz je jak najszybciej uzupełnić i pamiętać o regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Jeśli to nie pomoże, możemy także zaopatrzyć się w witaminowe suplementy diety.

Krem ochronny do rąk i paznokci

Krem do rąk powinien być nieodłącznym wyposażeniem każdej torebki, ponieważ warto używać go jak najczęściej – nawet do pięciu razy dziennie. Ze względu na zawarte w nim witaminy i minerały, dedykowane dla wzmocnienia paznokci oraz zregenerowania skóry dłoni, warto pamiętać o regularności stosowania.

Żelatyna

Dostarczaj jej swojemu organizmowi w przeróżnych możliwych formach. Dzięki żelatynie właśnie, paznokcie będą o wiele twardsze, przez co również o wiele zdrowsze.

Maść ochronna z witaminą A

Maść ta uratowała już niejedne paznokcie. Świetnie nawilża, przez co przy regularnym wcieraniu, skórki są delikatne, miękkie i bez problemu dają się usunąć. Jej plusem oprócz działania wzmacniającego i nawilżającego, jest także niska cena.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie