Jak zniwelować objawy suchej skóry pod oczami?

Jak zniwelować objawy suchej skóry pod oczami?

Możesz mieć rozczochrane włosy i fatalnie dobraną szminkę i nadal wyglądać pięknie. Wystarczy, że zadbasz o dobrze nawilżoną skórę pod oczami, a twoje pełne blasku spojrzenie sprawi, że będziesz wyglądać radośnie i kusząco.
Reklama
3 główne zasady pielęgnacji suchej skóry pod oczami Przesuszona skóra pod oczami to standard. Suche powietrze w pomieszczeniach, klimatyzacja w samochodzie, brak dostatecznej ochrony przed promieniami słonecznymi- to wszystko powoduje, że twoja 4 razy cieńsza skóra wokół oczu traci naturalną wilgotność. Jak więc sprawić, by wciąż była idealnie nawilżona i dobrze napięta? Oto 3 podstawowe zasady: Zasad nr 1:Nawilżanie kosmetykami o odpowiednim składzie Wysuszona skóra pod oczami to efekt niedostatecznie utrzymanego poziomu nawilżenia wewnątrz naskórka. Odpowiada za niego naturalny czynnik nawilżający- tak zwany NMF. Aby twoja sucha skóra pod oczami zmieniła się w dobrze napięty i jedwabisty naskórek, musi otrzymać składniki wspierające działanie NMF, czyli: mocznik i kwas hialuronowy.
Reklama
Ponadto powinna wraz z kosmetykiem otrzymać składniki pozwalające zahamować przeznaskórkową ucieczkę wody (TEWL), czyli np. glicerynę, glikol propylenowy. Dzięki temu twoja sucha skóra wokół oczu odzyska prawidłową wilgotność i stanie się bardziej wygładzona. Wysuszona skóra pod oczami jest również skutkiem złego działania bariery ochronnej. Bariera ta ma za zadanie ochronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia. Dlatego, jeśli chcesz szybko uporać się z suchą skórą wokół oczu, powinnaś sięgnąć po kosmetyki z zawartością olejów roślinnych, masła shea czy wosków. Pozwoli to na odbudowanie warstwy ochronnej naskórka i zapewni likwidację wysuszonej skóry pod oczami, zastępując ją wilgotną, dobrze napiętą i wygładzoną skórą.
Reklama
Zasada nr 2: Prawidłowa technika nakładania kremu Być może zdziwi cię fakt, że prawidłowa technika nakładania kremu pomoże zniwelować przesuszoną skórę pod oczami ale tak właśnie jest. Dzięki temu, że krem lub serum nakładasz punktowo, a następnie delikatnie wklepujesz go opuszkami palców, masz szansę na lepsze jego wchłonięcie. Wolisz rozcierać krem zamiast wklepywać? Odradzamy. W ten sposób rozciągasz tylko delikatną i już przesuszoną skórę pod oczami i przyczyniasz się do powstawania zmarszczek. Jak prawidłowo aplikować serum lub krem na suchą skórę pod oczami? Zacznij od zewnętrznej części oczodołu. Wklepuj kosmetyk pod oczami, przesuwając się powoli do środka, a następnie do części wewnętrznej w kierunku nosa. Następnie przejdź do górnych partii. Zacznij od łuku brwiowego i przesuwaj się do jego części zewnętrznej.
Reklama
Nie obawiaj się, że kładziesz krem zbyt wysoko i że nie wchłonie się on w okolice powiek. Tak wklepany krem oddziałuje bowiem na skórę w promieniu 3 centymetrów. Zasada nr 3: Duża ilość wody Picie wody to podstawa utrzymania dobrze napiętej i wilgotnej skóry. Pamiętaj więc, aby w ciągu dnia spożywać co najmniej 1,5 litra płynów w postaci wody mineralnej, herbatek owocowych czy ziołowych. Zapomnij przy tym o spożywaniu herbaty czy kawy, bo te napoje tylko odwadniają organizm. Czym nawilżać skórę- przegląd kosmetyków do pielęgnacji suchej skóry pod oczami Teraz, kiedy już wiesz, jakie składniki powinien zawierać kosmetyk, który zlikwiduje suchą skórę pod oczami, zastanawiasz się, czym nawilżyć skórę, aby osiągnąć najlepsze efekty.
Reklama
Do wyboru masz kilka opcji: krem, serum, płatki pod oczy. Krem to standard. Stosowany regularnie potrafi przynieść naprawdę dobre efekty. Jednak sprawdza się przede wszystkim w profilaktyce. Jeśli masz już bowiem bardzo wysuszoną skórę pod oczami i chcesz szybko zlikwidować szorstką skórę, zadziała tylko serum. Tylko ono ma moc, aby skutecznie zlikwidować suchą skórę pod oczami. Dzięki koncentracji składników takich jak np. kwas hialuronowy, arginina czy seryna, jest w stanie natychmiastowo nawilżyć skórę i zapobiec jej dalszemu odwadnianiu. Dopiero po zastosowaniu serum, kiedy twoja sucha skóra wokół oczu stanie się ponownie dobrze nawilżona, możesz wspomóc jej pielęgnację kremem, czy płatkami kolagenowymi pod oczy. Źródło zdjęcia: shutterstock
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama