Jak zniwelować objawy suchej skóry pod oczami?
Możesz mieć rozczochrane włosy i fatalnie dobraną szminkę i nadal wyglądać pięknie. Wystarczy, że zadbasz o dobrze nawilżoną skórę pod oczami, a twoje pełne blasku spojrzenie sprawi, że będziesz wyglądać radośnie i kusząco.
Reklama
3 główne zasady pielęgnacji suchej skóry pod oczami
Przesuszona skóra pod oczami to standard. Suche powietrze w pomieszczeniach, klimatyzacja w samochodzie, brak dostatecznej ochrony przed promieniami słonecznymi- to wszystko powoduje, że twoja 4 razy cieńsza skóra wokół oczu traci naturalną wilgotność. Jak więc sprawić, by wciąż była idealnie nawilżona i dobrze napięta? Oto 3 podstawowe zasady:
Zasad nr 1:Nawilżanie kosmetykami o odpowiednim składzie
Wysuszona skóra pod oczami to efekt niedostatecznie utrzymanego poziomu nawilżenia wewnątrz naskórka. Odpowiada za niego naturalny czynnik nawilżający- tak zwany NMF. Aby twoja sucha skóra pod oczami zmieniła się w dobrze napięty i jedwabisty naskórek, musi otrzymać składniki wspierające działanie NMF, czyli: mocznik i kwas hialuronowy.
Ponadto powinna wraz z kosmetykiem otrzymać składniki pozwalające zahamować przeznaskórkową ucieczkę wody (TEWL), czyli np. glicerynę, glikol propylenowy. Dzięki temu twoja sucha skóra wokół oczu odzyska prawidłową wilgotność i stanie się bardziej wygładzona. Wysuszona skóra pod oczami jest również skutkiem złego działania bariery ochronnej. Bariera ta ma za zadanie ochronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia. Dlatego, jeśli chcesz szybko uporać się z suchą skórą wokół oczu, powinnaś sięgnąć po kosmetyki z zawartością olejów roślinnych, masła shea czy wosków. Pozwoli to na odbudowanie warstwy ochronnej naskórka i zapewni likwidację wysuszonej skóry pod oczami, zastępując ją wilgotną, dobrze napiętą i wygładzoną skórą.
Zasada nr 2: Prawidłowa technika nakładania kremu
Być może zdziwi cię fakt, że prawidłowa technika nakładania kremu pomoże zniwelować przesuszoną skórę pod oczami ale tak właśnie jest. Dzięki temu, że krem lub serum nakładasz punktowo, a następnie delikatnie wklepujesz go opuszkami palców, masz szansę na lepsze jego wchłonięcie. Wolisz rozcierać krem zamiast wklepywać? Odradzamy. W ten sposób rozciągasz tylko delikatną i już przesuszoną skórę pod oczami i przyczyniasz się do powstawania zmarszczek. Jak prawidłowo aplikować serum lub krem na suchą skórę pod oczami? Zacznij od zewnętrznej części oczodołu. Wklepuj kosmetyk pod oczami, przesuwając się powoli do środka, a następnie do części wewnętrznej w kierunku nosa. Następnie przejdź do górnych partii. Zacznij od łuku brwiowego i przesuwaj się do jego części zewnętrznej.
Nie obawiaj się, że kładziesz krem zbyt wysoko i że nie wchłonie się on w okolice powiek. Tak wklepany krem oddziałuje bowiem na skórę w promieniu 3 centymetrów.
Zasada nr 3: Duża ilość wody
Picie wody to podstawa utrzymania dobrze napiętej i wilgotnej skóry. Pamiętaj więc, aby w ciągu dnia spożywać co najmniej 1,5 litra płynów w postaci wody mineralnej, herbatek owocowych czy ziołowych. Zapomnij przy tym o spożywaniu herbaty czy kawy, bo te napoje tylko odwadniają organizm.
Czym nawilżać skórę- przegląd kosmetyków do pielęgnacji suchej skóry pod oczami
Teraz, kiedy już wiesz, jakie składniki powinien zawierać kosmetyk, który zlikwiduje suchą skórę pod oczami, zastanawiasz się, czym nawilżyć skórę, aby osiągnąć najlepsze efekty.
Do wyboru masz kilka opcji: krem, serum, płatki pod oczy. Krem to standard. Stosowany regularnie potrafi przynieść naprawdę dobre efekty. Jednak sprawdza się przede wszystkim w profilaktyce. Jeśli masz już bowiem bardzo wysuszoną skórę pod oczami i chcesz szybko zlikwidować szorstką skórę, zadziała tylko serum. Tylko ono ma moc, aby skutecznie zlikwidować suchą skórę pod oczami. Dzięki koncentracji składników takich jak np. kwas hialuronowy, arginina czy seryna, jest w stanie natychmiastowo nawilżyć skórę i zapobiec jej dalszemu odwadnianiu. Dopiero po zastosowaniu serum, kiedy twoja sucha skóra wokół oczu stanie się ponownie dobrze nawilżona, możesz wspomóc jej pielęgnację kremem, czy płatkami kolagenowymi pod oczy.
Źródło zdjęcia: shutterstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Jęczmień na oku - jak sobie z nim poradzić?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś obudzić z bolesnym i swędzącym jęczmieniem na oku? To dość powszechne schorzenie, które może być spowodowane przez bakterię Staphylococcus aureus. Jęczmień na oku to ostre zapalenie gruczołów powiekowych, które może być nie tylko uciążliwe, ale także wpływać na naszą estetykę. W tym artykule dowiesz się, jak sobie poradzić z jęczmieniem na oku i jak zapobiegać jego nawrotom.
Przesuszona skóra - przyczyny i skuteczne metody nawilżania
Czy Twoja skóra często jest sucha, szorstka i napięta? Jeśli tak, prawdopodobnie masz do czynienia z przesuszoną skórą. Przesuszenie skóry może być wynikiem wielu czynników, takich jak niska wilgotność powietrza, częste mycie, używanie agresywnych produktów kosmetycznych lub genetyczne predyspozycje. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować i nawilżać przesuszoną skórę, aby przywrócić jej zdrowy i promienny wygląd.
Spuchnięte oko u dziecka: Co robić?
Opuchnięcie oka, nierzadko z towarzyszącym zaczerwienieniem powiek u dziecka, to objaw, który często niepokoi rodziców. Zwłaszcza jeśli nie doszło wcześniej do żadnego urazu. Opuchnięcie jednego lub obu oczu może wynikać z wielu przyczyn. Poznaj je i dowiedz się, jak postępować ze spuchniętą powieką.
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl