Jak wykonać trwały makijaż?

Jak wykonać trwały makijaż?

Makijaż odgrywa bardzo ważną rolę w życiu kobiety. Malujemy się wychodząc na imprezę, randkę, ale także codziennie szykując się do pracy czy szkoły. Jak samodzielnie wykonać make-up, żeby móc cieszyć się jego trwałością? Oto kilka przydatnych wskazówek.
Reklama
Po pierwsze Zawsze przed nałożeniem podkładu, pamiętaj o dokładnym przetarciu twarzy za pomocą tonika. Dzięki temu cera zyska promienny blask i pozbędziemy się z niej niechcianych zanieczyszczeń. Kiedy skóra twarzy zostanie osuszona, nałóż na nią krem nawilżający na dzień. Pozwoli to na dokładne jej odżywienie i zabezpieczy nas przed widocznymi skórkami. Po drugie Jeżeli zależy nam na tym, żeby make-up był trwały, nakładamy na twarz specjalną bazę pod podkład. Dzięki temu, podkład będzie się lepiej trzymał. Jeżeli chodzi o sam rodzaj podkładu, musisz postawić na odcień i rodzaj dedykowany dla Twojej skóry. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na konsystencję, odcień oraz kolor. Jeżeli na Twojej cerze nie ma zbyt wielu niedoskonałości, możesz postawić na preparaty rozświetlające. Jeżeli jednak masz problem z kondycją cery, lepsze okażą się być preparaty kryjące. Pamiętajmy, żeby nie tworzyć efektu sztucznej maski. Dlatego nie zapomnij o rozprowadzeniu podkładu na szyi oraz dekolcie.
Reklama
Puder w kamieniu nałóż po wchłonięciu się zaaplikowanych wcześniej kosmetyków. Dzięki temu jeszcze bardziej utrwalisz ich działanie. Krok trzeci Jeżeli chodzi o oczy, możesz postawić na kilka opcji ich podkreślenia. Po pierwsze możesz posłużyć się eyelinerem i wykonać gustowne kreski. Po drugie możesz sięgnąć po cienie do powiek, pod które także warto nałożyć bazę. Końcowy efekt dopełni podkreślenie oczu poprzez makijaż rzęs. Wybierz tusz, który je wydłuży i nada im objętości. Krok czwarty Usta pomaluj zgodnie ze swoimi predyspozycjami. Jeżeli lubisz delikatnie je podkreślać, postaw na błyszczyki lub szminki w delikatnych odcieniach. Natomiast na przykład bordo, wściekłe róże i krwista czerwień dedykowane są kobietom, które lubią wyróżniać się w tłumie! Pod szminkę koniecznie nałóż odrobinę podkładu lub kremu! Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama