4 sposoby na opuchnięte nogi
Udostępnij Google News
Zdrowie

4 sposoby na opuchnięte nogi

Często borykasz się z problemem napuchniętych nóg? Jest to jedna z tych dolegliwości, która towarzyszy na co dzień wielu kobietom. Najbardziej uciążliwy jest odczuwany dyskomfort, ciężkość kończyn i fakt, że nasze buty nagle okazują się być o 2 rozmiary za małe. Co zrobić, żeby sobie pomóc? Sprawdź to już teraz!

Pij dużo wody

W ciągu całego dnia powinnaś wypić przynajmniej 2 litry wody mineralnej. Regularne nawadnianie organizmu przynosi wiele korzyści. Co ciekawe, jedną z nich jest pozbycie się nadmiaru wody z organizmu i zniwelowanie opuchlizny.

Kąpiel "ciepło - zimno"

Jeżeli jesteś w domu i możesz sobie pozwolić na taki sposób przyniesienia ulgi Twoim nogom, wykorzystaj go! Polewaj swoje nogi naprzemiennie raz ciepłą, raz zimną wodą. Dzięki takiemu zabiegowi poprawisz krążenie w swoich kończynach, przez co zmniejszysz opuchliznę.

Żele i pianki chłodzące do nóg

Na szczęście ktoś kiedyś wynalazł takie specyfiki, które praktycznie od razu przynoszą ulgę i możemy mieć je zawsze przy sobie, na przykład w torebce. Wchłaniają się bardzo szybko i dają poczucie "lekkich nóg".

Masaż i rolowanie stóp

Żeby zadbać o dobre krążenie, warto pozwolić komuś na wykonanie masażu naszych stóp lub wymasować je samodzielnie. Możemy także wykorzystać specjalne rollery do masażu.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie