Jak pozbyć się uciążliwego kataru? – 8 sposobów

Jak pozbyć się uciążliwego kataru? – 8 sposobów

Każda z nas wie jak uciążliwy może być nieleczony zwykły katar.
Zapchany nos, który nie pozwala w nocy spać. Przetarta skóra i ból przez ciągłe używanie chusteczek higienicznych. Złe samopoczucie spowodowane niemożnością normalnego oddychania oraz przemęczonym wyglądem. To tylko niektóre z uciążliwości występujących podczas długotrwałego kataru. Przedstawiamy 8 sposobów na pozbycie się kataru raz na zawsze (a przynajmniej do następnej zimy)!

1. Inhalacja z rumianku

Dobrym sposobem na katar są inhalacje z rumianku. Zaparzmy rumianek, a następnie przyłóżmy twarz do miski lub większego kubka i wdychajmy powoli ciepłe powietrze z naparu.

2. Inhalacje z olejków aromatycznych

Inhalacje z aromatycznych olejków pomagają w pozbyciu się nagromadzonej w nosie wydzieliny, a w efekcie w odblokowaniu nosa i ułatwieniu oddychania.

3. Gorąca kąpiel

Kąpiąc się w szczelnie zamkniętej łazience w gorącej wodzie pozwalamy na naturalną inhalację nosa za pomocą pary wodnej i gorącego powietrza. Gwarantowane, że od razu poczujemy się lepiej, chociaż na krótką chwilę.

4. Na podrażnienia maść

Aby pozbyć się czerwonych podrażnień wokół nosa smaruj skórę kremem ochronnym lub maścią witaminową np. Linomagiem. Jeśli krem Cię podrażnia stosuj tylko wymienioną powyżej maść.

5. Picie należytej ilości płynów

Staraj się pić jak najwięcej płynów (np. wody mineralnej), dzięki temu szybciej doprowadzisz do rozrzedzenia wydzieliny i szybciej oczyścisz nos.

6. Czosnek

Czosnek to znany od zarania dziejów naturalny antybiotyk. Jedz go jak najwięcej, a szybciej przejdzie Ci męczący katar. Ma on silne działanie antybakteryjne.

7. Gorąca herbata lub wino

Pij dużo rozgrzewających, parujących napojów. Może to być ciepła herbata albo grzaniec winny z goździkami.

8. Witamina C

Witamina C poprawia odporność i pomaga w walce z każdym przejawem przeziębienia. Możesz ją spożywać zawartą w owocach albo w specjalnych preparatach i tabletkach do kupienia w aptece. Zamiast witaminy możesz kupić popularny Rutinoscorbin, który zawiera jej dużą dawkę i inne substancje czynne.
Udostępnij artykuł