Majorka - jak zaplanować niezapomnianą podróż poślubną?
Udostępnij Google News
Związki

Majorka - jak zaplanować niezapomnianą podróż poślubną?

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Poprzedzony długim wyczekiwaniem i mozolnymi przygotowaniami dzień dostarcza zakochanym wielu niezapomnianych emocji i wrażeń. Warto zadbać o to, by niepowtarzalny nastrój i romantyczna atmosfera zagościły w sercach nowożeńców na dłużej.

Doskonałym sposobem na przedłużenie szampańskiej zabawy oraz dostarczenie nowych, niezapomnianych emocji jest zorganizowanie wyjątkowej podróży poślubnej, podczas której młodzi będą mogli cieszyć się sobą do woli i celebrować to, że ich miłość została zwieńczona węzłem małżeńskim. Majorka może być idealnym tłem dla miesiąca miodowego, dlatego planując wyjazd, warto rozważyć właśnie ten kierunek.

Podróż poślubna - kierunek Majorka

Majorka jest uznawana za najpiękniejszą wyspę w basenie Morza Śródziemnego, dlatego doskonale sprawdzi się jako cel podróży poślubnej. Malownicze zatoki, zróżnicowany krajobraz oraz arcyciekawa gotycka architektura w stolicy sprawią, że wyjazd dostarczy nowożeńcom emocji podobnych do tych odczuwanych podczas ślubu i wesela. Warto wiedzieć, że Majorka to miejsce, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Wszystko to za sprawą jej różnorodności. Na wyspie znajdziemy bowiem zarówno zachwycającą przyrodę, jak i liczne parki rozrywki idealne dla miłośników mocnych wrażeń. Amatorom historii i architektury spodobają się z kolei liczne zabytki. Majorka bez wątpienia jest jednym z najlepszych kierunków na podróż poślubną.

Co trzeba zobaczyć odwiedzając Majorkę?

Majorka, największa wyspa Balearów, dzięki swej różnorodności jest prawdziwym rajem dla turystów. Ogromne wrażenie robi przede wszystkim niezwykła przyroda, jednak architektura nie pozostaje jej dłużna. Na szczególną uwagę zasługuje bowiem, m.in. sanktuarium w Lluc będące ważnym centrum duchowym Majorki. Rokrocznie, w lipcu i sierpniu, przybywają tu pielgrzymi z całego świata, by modlić się przed cudowną figurką La Morenety. Nie tylko kościół przykuje uwagę miłośników historii i architektury. Palau del Rei Sanc to kolejne miejsce, które przyciąga rzesze turystów. Dawny pałac królewski i jedna z najstarszych części klasztoru były kiedyś miejscem przetrzymywania więźniów politycznych, jednak obecnie (na szczęście) miejsce zupełnie zmieniło swój charakter i odbywają się w nim pokazy tańców ludowych oraz koncerty chopinowskie. Więcej ciekawych informacji o wartych odwiedzenia na Majorce znajduje się w artykule portalu TUI: http://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/majorka.

Majorka - stolica parków rozrywki

Majorka to nie tylko niezwykła przyroda i wspaniałe zabytki. To także stolica parków rozrywki, których na wyspie nie brakuje. Jednym z najbardziej popularnych jest Marineland, czyli jedyny na wyspach park rozrywki, w którym można zobaczyć występy delfinów i lwów morskich. W parku można również zobaczyć akwaria z rekinami i rybami egzotycznymi, basen z żółwiami oraz wiele innych zwierząt egzotycznych (m.in. węże i krokodyle). Aquacity to z kolei jeden z największych parków wodnych na świecie będących ciekawostką nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Miłośnicy parków wodnych odwiedzający Majorkę mogą wstąpić do parku Aqualand, który w swojej ofercie ma aż dwadzieścia dwie atrakcje wodne.

Raj dla miłośników sportów wodnych

Przejrzyste wody oceanu oraz bogaty świat podwodny sprawiają, że Majorka jest idealnym miejscem dla osób, które marzą o spróbowaniu swoich sił w nurkowaniu. W każdym ośrodku nadmorskim znajduje się kilka klubów mających w ofercie naukę tego sportu. Organizatorzy kursów zapewniają profesjonalny sprzęt oraz opiekę instruktora. Dla turystów, którzy nie chcą tracić majątku na naukę drogiego sportu skierowane ofertę snurkelingu, czyli nurkowania z maską i fajką. Co prawda ten sposób nurkowania nie pozwala na zbyt głębokie zanurzenie się, ale widoki pod powierzchnią wody (np. w małych zatoczkach) dostarczają wielu wrażeń. Warto dodać, że snurkeling to nie tylko tańsza wersja nurkowania. To także opcja dla mniej odważnych turystów.

Majorka i jej zachwycająca przyroda

Jednymi z najbardziej znanych i polecanych atrakcji Majorki są jaskinie, których na wyspie jest około dwieście. Mimo że nie wszystkie są dostępne dla turystów, wiele z nich można zobaczyć, by podziwiać ich niezwykłość. Odwiedzając Majorkę, nie można pominąć wycieczki do Smoczych Jaskiń, które swą nazwę zawdzięczają średniowiecznej legendzie o smoku, który pilnował skarbu ukrytego w pieczarach. Jedną z największych atrakcji wyprawy będą imponujące formacje skalne. Nietypowe kształty stalaktytów i stalagmitów przywodzą na myśl marmurowe kaskady i żyrandole z klejnotów różnobocznych. Warto dodać, że wycieczkę wieńczy dotarcie do największego w Europie jeziora podziemnego, co robi na turystach niesamowite wrażenie.

W czasie podróży po Majorce warto wybrać się także do prywatnego rezerwatu przyrody (La Reserva Puig de Galatzó), w którym na uwagę zasługują liczne źródełka, rzeczki, malownicze wodospady i imponujące jaskinie. Po parku można poruszać się wyłącznie wzdłuż wyznaczonych szlaków tworzących ciekawą trasę wycieczki. Wędrówka parkiem jest urozmaicona tabliczkami z opisem roślin, skał i ptaków, przez co umożliwia zapoznanie się z tamtejszą fauną i florą. W czasie wyprawy po rezerwacie można też podziwiać niedźwiedzie, stuletnie drzewne oliwne oraz Jaskinię Maura - Cove des Moro. Odwiedzenie tej atrakcji Majorki to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody.

Miesiąc miodowy to szczególny czas w życiu młodego małżeństwa, dlatego warto wybrać się w niezapomnianą podróż poślubną. Majorka wydaje się być idealnym celem na tę okazję, ponieważ jej różnorodność sprawia, że każdy znajdzie na wyspie coś dla siebie. Ponadto przepiękne krajobrazy i  romantyczne widoki dostarczą zakochanym wielu wyjątkowych i wzruszających doznań. Planując podróż poślubną, warto więc rozważyć Majorkę wraz z jej atrakcjami jako główny punkt wycieczki.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie