Miód i czosnek, jako naturalne antybiotyki na infekcje
Udostępnij Google News
Zdrowie

Miód i czosnek, jako naturalne antybiotyki na infekcje

Antybiotyki to jeden z najgorszych pomysłów, jeśli chodzi o leczenie przeziębień. Wiąże się to z wieloma skutkami ubocznymi, jakimi są problemy jelitowo – żołądkowe, uodpornienie organizmu na antybiotyk, uczulenia, infekcje grzybicze, czy nawet uszkodzenie narządów wewnętrznych! Jeśli nie musimy przyjmować antybiotyku - nie róbmy tego. Za to przychylnym okiem spójrzmy w kierunku miodu i czosnku. Dlaczego? Zobaczcie!

Jeśli idziemy tropem naturalnych środków leczniczych, nie możemy zapomnieć o miodzie!
Ma on bardzo wiele pozytywnych właściwości. Wykazuje przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne czy też przeciwzapalne. Pomoże nam w pokonaniu infekcji, zwłaszcza jeśli chodzi o infekcje gardła. Dlatego warto dodawać go do spożywanych przez nas potraw czy też słodzić nim napoje, takie jak herbata czy woda.

Kolejnym wspaniałym i niedocenianym naturalnym środkiem leczniczym jest czosnek.
Wiele osób o tym wie, jednak nie do końca korzysta z jego dobrodziejstw. Być może dzieje się tak dlatego, że jego zapach i smak jest bardzo wyrazisty. Czosnek pomoże nam w walce z rozmnażaniem się bakterii, obniży ciśnienie krwi, a przede wszystkim doskonale zwalczy wszelkiego rodzaju infekcje. Podobnie jak imbir, radzi sobie także z przerostem drożdżaków w organizmie. Możemy wykorzystać czosnek zarówno w formie surowej, jak i ten w kapsułkach czy poddany obróbce w kuchni.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie