7 domowych sposobów na walkę z łupieżem

7 domowych sposobów na walkę z łupieżem

Łupież to jedna z najbardziej denerwujących chorób skóry głowy. Zmniejsza ona nasze poczucie wartości i pewności siebie – nie czujemy się pewnie w towarzystwie.
Trudno też z łupieżem walczyć, niekiedy szampony i odżywki, które mają działać przeciw niemu działają wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej zaostrzają istniejącą chorobę lub też od nowa ją wywołują. Przedstawiamy w związku z tym kilka domowych sposobów, które w efektywny sposób mogą zadziałać na niechcianego gościa, jakim jest łupież:

1. Napar z tymianku

Zaparz tymianek zalewając go wrzącą wodą – rób to przez 10 minut. Następnie ostudzony już płyn wmasuj w skórę głowy. Nie spłukuj, lecz pozostaw do wyschnięcia.

2. Cytryna

Cytrynę wyciśnij do szklanki. Sok, który uzyskasz wetrzyj w skórę głowy i pozostaw na niej przez 15-20 minut. Następnie spłucz głowę i włosy wodą. Powtarzaj tą czynność codziennie przez dwa tygodnie. Szczególnie dobrze metoda ta działa w przypadku występowania łupieżu z łojotokiem.

3. Oliwa z oliwek

Podgrzej oliwę z oliwek w garnku, a następnie przelej do miseczki. Kiedy ostygnie wmasuj ją w skórę głowy – oliwa nie może być zimna, ale nie może być także gorąca aby nie podrażnić skóry. Pozostaw ją na 15-20 minut, a następnie spłucz wodą. Czynność powtarzaj 2 razy w tygodniu aż do ustąpienia objawów.

4. Olejek rycynowy

Jest to stary, sprawdzony sposób za pomocą którego nasze prababcie i babcie walczyły z łupieżem. Na umytą głowę nakładamy olejek i wmasowujemy go w skórę. Następnie owijamy głowę ręcznikiem. Olejek zmywamy po około 30-40 minutach, bardzo obficie płucząc wodą – trudno on bowiem schodzi ze skóry głowy.

5. Ocet

Ocet mieszamy z wodą w proporcji 2:3. Taką mieszanką polewamy skórę głowy oraz wmasowujemy ją w skórę. Następnie całość zmywamy ciepłą wodą.

6. Pokrzywa

Najpierw musimy nabyć susz z pokrzywy. Następnie tworzymy z tego swoisty wywar dodając nań gorącej, przegotowanej wody. Całość zostawiamy na 10 minut pod przykryciem. Następnie lekko ostudzony przelewamy na skórę głowy i mocno masujemy. Nie musimy spłukiwać włosów i głowy wodą.

7. Jajko – doskonała maseczka

To również jeden ze sposobów naszych babć i prababć. Żółtko jajka wbijamy do miski, białko ubijamy na pianę. Razem całość mieszamy. Myjemy włosy i następnie nakładamy mieszankę jako maseczkę na głowę. Działa ona również zbawiennie na szybko przetłuszczające się włosy.
Udostępnij artykuł