Jak spakować się w bagaż podręczny?

Jak spakować się w bagaż podręczny?

Przed podróżą warto przemyśleć, co chcemy wziąć ze sobą. Warto wziąć rzeczy, które będą najbardziej potrzebne w czasie wycieczki, tak aby nie dźwigać niepotrzebnych przedmiotów. Tym bardziej, że część z nich można dokupić na miejscu.

Co można wziąć do bagażu podręcznego?

Walizki podróżne warto spakować kilka dni przed planowanym wylotem, aby móc sprawdzić, czy wszystkie przedmioty (ubrania czy kosmetyki) mieszczą się w torbie i nie będzie potrzebny dodatkowy bagaż. Rzeczy, które osoba podróżująca odda do kontroli, warto położyć na wierzchu walizki, np. laptopa czy aparat fotograficzny. Wymiary bagażu mogą różnić się w zależności od linii lotniczych, jednak zazwyczaj ma standardowe wymiary 55x40x20 cm i waży nie więcej niż 10 kg. Przed pakowaniem warto zajrzeć na stronę przewoźnika, żeby się dowiedzieć, jakich przedmiotów nie wolno wnosić na pokład samolotu.

Jak spakować ubrania do bagażu podręcznego?

Pakowanie walizki warto rozpocząć od ułożenia ubrań. Warto nimi zagospodarować przestrzeń na szkielecie uchwytu. Ubrania warto zwijać w ruloniki i układać je mocno ściśnięte obok siebie. Po zagospodarowaniu spodu, na zwiniętych rzeczach można położyć ubrania, których osoba podróżująca nie chciałaby zgnieść. Do samolotu warto ubrać się „na cebulkę”, tzn. wziąć na siebie kilka par, np. założyć t-shirt, bluzę i kurtkę przeciwdeszczową. Tym bardziej, że ciepłe okrycia wierzchnie zajmują dużo miejsca w walizce podróżnej.

Jakie kosmetyki spakować do bagażu podręcznego?

Kosmetyki warto trzymać na wierzchu walizki, bo są jednymi z podstawowych przedmiotów badanych w czasie odprawy. Pakując do walizki kosmetyki, warto pamiętać o tym, że butelki na płyny nie mogą przekroczyć 100 ml. Wszystkie płyny muszą być rozlane do małych przezroczystych pojemniczków i być przechowywane w przezroczystej kosmetyczce. Pojemniczki są dostępne w drogeriach. Na krótką podróż warto kupować kosmetyki w wersji mini lub kupić potrzebne produkty na miejscu. Jeśli w podróż wybiera się grupa osób, można wymieniać się rzeczami w walizkach.

Jedzenie a bagaż podręczny - co wziąć?

Tak samo jak w przypadku kosmetyków w płynie, wodę czy sok można przewozić w pojemniczkach nie przekraczających 100 ml. W walizce można mieć również ciastka, herbatniki, herbatę w torebkach oraz kawę mieloną lub w ziarnach. Przed kupnem pamiątki w postaci żywności warto zastanowić się, czy na pewno dany produkt nie zostanie odebrany w czasie odprawy (np. mięso, jogurty czy owoce).
Udostępnij artykuł
Następny artykuł