Bagażnik samochodowy wypchany rzeczami
Canva.com

Wyjeżdżasz na wakacje samochodem? Sprawdź, jak optymalnie spakować bagażnik

Planujesz wakacyjną podróż samochodem? Z pewnością bagażnik będzie wypełniony po brzegi i jak zawsze zabraknie miejsca na coś naprawdę ważnego. Okazuje się, że jeżeli odpowiednio zaplanujesz kolejność pakowania oraz dobierzesz kształty i rozmiary walizek, możesz zaoszczędzić sporo miejsca. Oto nasz poradnik, jak optymalnie spakować bagażnik samochodowy na wakacyjny wyjazd.
Reklama

Jak zacząć pakowanie wakacyjnego bagażu? Przygotuj listę!

Optymalne spakowanie bagażu wymaga czasu oraz postępowania według planu. Przede wszystkim wszystko zaczyna się od przygotowania listy rzeczy, które chcemy zabrać. Po wstępnej weryfikacji z listy wykreślamy rzeczy, które są nam zbędne, ale możemy dopisać te, o których zapomnieliśmy w “pierwszym podejściu”.

W drugim kroku rzeczy dzielimy na kategorie, przykładowo dziecięce zabawki, kostiumy kąpielowe i akcesoria plażowe, piżamy i bielizna nocna, ręczniki, kosmetyki, itp. Po przygotowaniu zestawów rzeczy przechodzimy do pakowania walizek.

Reklama

Jak układać rzeczy w walizkach lub torbach?

Aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca ubrania (koszulki, bluzy, spodnie, getry) oraz ręczniki zwijamy ciasno w rulony podobnej wielkości i ciasno układamy w torbach lub walizkach.

Jak pakujemy rzeczy do bagażnika?

Przy pakowaniu przede wszystkim kierujemy się zasadą, to co wkładasz jako ostatnie, wyciągasz jako pierwsze. Zatem układanie bagażu zaczynamy od ułożenia największych i najcięższych walizek, Pomoże to nie tylko optymalnie wykorzystać miejsce, ale także zapewni bezpieczeństwo w razie gwałtownego hamowania. 

Jeżeli bagażnik posiada schowki lub zakamarki, warto wykorzystać je do schowania drobnych przedmiotów, które nie będą potrzebne nam w podróży, np. dziecięcych zabawek plażowych.

Reklama

WAŻNE! Apteczka i trójkąt ostrzegawczy muszą być łatwo dostępne!

Po spakowaniu dużych, sztywnych walizek, pakujemy miękkie torby oraz śpiwory, poduszki i tym podobne przedmioty. Z powodzeniem możemy umieścić je w pustych przestrzeniach między sztywnymi bagażami.   

Torba podręczna

Jeżeli planujemy podróż z noclegiem tranzytowym, warto spakować niewielką torbę podręczną. Zabieramy tam rzeczy niezbędne na jeden nocleg — podstawowe kosmetyki, małe ręczniki oraz bieliznę i jeden zestaw ubrań na zmianę. Taką torbę umieszczamy w bagażniku w łatwo dostępnym miejscu, aby szybko ją wyciągnąć i spokojnie udać się na zasłużony odpoczynek w trakcie podróży.

Walizki w bagażniku samochodowym
Canva.com

Jak zabezpieczyć bagaż przy nagłych manewrach?

W bagażnikach samochodów typu kombi, bagaże warto zabezpieczyć siatką, aby maksymalnie ograniczyć możliwość ich przemieszczania się w razie gwałtownych manewrów. Warto również pamiętać o umocowaniu przedmiotów leżących luzem w kabinie pojazdu. Wszystkie niezabezpieczone rzeczy mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Dotyczy to szczególnie butelek z wodą, parasoli i lodówek turystycznych.

Nawet jeżeli nie uda nam się optymalnie spakować bagażnika, najważniejsze jest, aby podróż była bezpieczna i spokojna, a wakacje udane!

Reklama
Autor - Miranda Ekiert
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ekiert@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama