Jak wybrać idealny zegarek?

Jak wybrać idealny zegarek?

Według definicji, zegarek jest podręcznym przyrządem, którego funkcją jest mierzenie czasu. Występuje on w różnych wariantach, gdyż może być noszony na ręce bądź chowany do kieszeni. Współcześnie najczęściej korzysta się z tej pierwszej możliwości. Zegarek tego typu może być na pasku bądź na bransolecie, co nadaje mu dodatkowego elementu ozdobnego. Niegdyś przyrząd ten miał najprostszy wygląd, a jego funkcja była wyłącznie użytkowa i praktyczna. Z biegiem lat nadano mu jednak nowe zastosowanie. Oprócz odmierzania czasu stał się on elementem biżuterii. Dzięki dodawaniu nowych opcji, zegarki zaczęły stawać się symbolem prestiżu. Niejednokrotnie są również wykorzystywane w sporcie, jako pulsometry czy stopery. Najnowsze zegarki „inteligentne” umożliwiają wysyłanie prostych wiadomości, wykonywanie połączeń, a nawet sprawdzanie pogody czy nowości z mediów społecznościowych. Jak wybrać idealny zegarek dla siebie pośród tych nowinek? Sprawdźcie razem z nami.

Klasyka versus nowoczesność
zegarek-1

Konkurowanie klasyki z nowoczesnością nie jest żadną nowością. Ta walka trwa nieprzerwanie w wielu dziedzinach. W przypadku doboru idealnego zegarka również trzeba podjąć decyzję – klasyczny czy nowoczesny? W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór dziesiątek tysięcy modeli (przynajmniej tyle znaleźliśmy na stronie oladi.pl w kategorii zegarki). Klasyka jest doskonałym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Zegarek tego typu jest uniwersalny i może być noszony na wiele wyjść. Sprawdzi się na co dzień, do zwyczajnych stylizacji, ale będzie również pasował na wyjścia do pracy. Dlatego też, decydując się na zegarek, trzeba zastanowić się, gdzie będziemy go nosić. Klasyka wiąże się ściśle z kolorem. Szary, czarny czy brązowy to barwy pasujące niemal do wszystkiego. Bardziej ekstrawaganckie odcienie mogą sprawdzić się na wyjątkowe okazje bądź na co dzień, ale nie zdadzą egzaminu na oficjalnych spotkaniach. Nowoczesność to przede wszystkim oryginalne modele wyposażone w dodatkowe funkcje. Często tego typu zegarki są wodoodporne i posiadają ciekawe gadżety. W szybki sposób umożliwiają sprawdzenie pogody, a nawet informacji z Facebooka czy Twittera. To, że decydujemy się na nowoczesny zegarek wcale nie oznacza, że musi być on droższy od klasycznego. Uniwersalne rozwiązania są obecnie bardzo cenione i niejednokrotnie ich wartość przewyższa nowoczesne gadżety. Zegarek sam w sobie jest sporą inwestycją, zwłaszcza gdy chcemy zainwestować w coś, co posłuży nam przez długie lata, będzie oryginalne i idealne dla naszych wymagań.

Złoto czy srebro? Bransoletka czy pasek?
zegarek-meski

P ośród różnorodnych zegarków można znaleźć takie, które są umieszczone na pasku bądź na bransolecie. Paski mogą być skórzane bądź materiałowe, a co za tym idzie należy wybrać ich kolory. Tarcza zegarka jest zazwyczaj złota bądź srebrna. Tutaj warto mieć na uwadze pozostałą biżuterię, jaka znajduje się w naszej kolekcji. Jeśli częściej sięgamy po złoto, lepiej wybrać złoty zegarek. Zegarki na bransolecie są bardzo eleganckie i niezwykle ozdobne. Do tego typu dodatku nie będą pasowały wszystkie bransoletki, gdyż ten model zegarka prezentuje się bardzo prestiżowo.

Zegarki sportowe i zegarki dla dzieci

W ybierając idealny zegarek należy kierować się prowadzonym trybem życia i zainteresowaniami. Jeśli uprawiasz sport, warto przemyśleć zakup zegarka, który posiada dodatkowe funkcje – pulsometr czy też kompas. Taki gadżet może urozmaicić treningi, a także pozytywnie na nie wpłynąć. Zegarki sportowe swoim wyglądem nie będą niestety pasowały do eleganckich wyjść, dlatego ich zakup należy przemyśleć. Obecnie wiele rodziców decyduje się na zakup „inteligentnych” zegarków, tak zwanych Smartwatchy. Wynalazki te, oprócz pomiaru czasu, umożliwiają wysyłanie prostych wiadomości oraz wykonywanie połączeń. Dzięki temu, dzieci nie muszą posiadać telefonu, by mieć stały kontakt z rodzicami. Jest to doskonałe rozwiązanie – szybkie i proste w obsłudze.

Męskie zegarki – prestiż czy funkcjonalność?
smartwatch

Mogłoby się wydawać, że to wybór damskiego zegarka sprawiaja najwięcej trudności. Nic bardziej mylnego. Pośród męskich wariantów tego dodatku funkcjonują: zegarki garniturowe, zegarki wizytowe, zegarki codzienne i zegarki sportowe. I chociaż większość z nas najczęściej sprawdza godzinę w swoim telefonie, posiadanie zegarka, zwłaszcza dla mężczyzny, wiąże się niejednokrotnie z prestiżem i elegancją. Wybór najlepszego modelu dla mężczyzny spośród bogactwa różnorodnych wariantów, jest ściśle związane z prowadzonym przez niego życiem. Dla panów noszących garnitury doskonałe będą zegarki garniturowe – delikatne, a jednocześnie eleganckie z czytelnymi cyframi na tarczy. Zegarki wizytowe mają za zadanie pokazać wyjątkowość właściciela, dlatego niejednokrotnie mają ciekawe dodatki, a przede wszystkim wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Zegarki codzienne są najbardziej uniwersalne i zazwyczaj dość zwyczajne. Jeśli jednak mężczyźnie zależy na ich trwałości, powinien wybrać model wodoodporny i wstrząsoodporny. Zegarki od dawna nie służą już wyłącznie mierzeniu czasu. To gadżety, które zdobią i gwarantują dodatkowe funkcje. Z jednej strony mogą być praktyczne, zaś z drugiej prestiżowe. To, na jaki model zdecydujesz się Ty, zależy wyłącznie od Ciebie.
Udostępnij artykuł